додому Краса і здоров'я

Болить зліва під ребрами — розбираємося в причинах

Болить зліва під ребрами — таке відчуття може виникати при різних захворюваннях і травмах. Для того щоб розібратися в істинних причинах болів, потрібно звернутися до лікаря, а іноді і пройти повне обстеження. І тільки після з’ясування причин виникнення болів, може бути призначено адекватне лікування.

болі зліва під ребром

Що болить зліва під ребрами

Болі зліва під ребрами можуть бути пов’язані із захворюваннями шлунка, кишечника, підшлункової залози. При цьому симптоми різних захворювань можуть бути дуже схожими.

Іноді болі можуть бути пов’язані з травмами та їх наслідками. У будь-якому випадку на підставі одного огляду лікар може тільки припустити наявність якоїсь патології. Для встановлення остаточного діагнозу потрібно додаткове обстеження.

Болить зліва під ребрами спереду

Такі болі найчастіше пов’язані зі шлунком, який знаходиться саме в цьому місці. Болі можуть бути різними: постійними ниючими, різкими нападоподібними, вони можуть виникати на голодний шлунок або після їди. Крім болів майже завжди виникають і інші симптоми: печія, відрижка.

Всі ці симптоми лікар докладно розбирає, на підставі чого у нього вже складається картина захворювання і можливий діагноз. Болі у шлунку найчастіше виникають при хронічних гастритах, виразковій хворобі шлунка, раку шлунка.

Для підтвердження діагнозу лікар в першу чергу призначає фіброгастродуоденоскопію (ФГДС — дослідження внутрішньої поверхні шлунка за допомогою оптичної апаратури). Під час процедури лікар на моніторі бачить слизову оболонку шлунка і всі наявні на ній дефекти. Під час дослідження можна визначити кислотність шлункового соку і взяти шматочок тканини для гістологічного дослідження, якщо в цьому є необхідність. Часто для встановлення правильного діагнозу призначається також рентгенівське дослідження.

Іноді болі зліва під ребрами можуть з’являтися при різних захворюваннях підшлункової залози. Найчастіше вони віддають в спину, але можуть з’являтися і спереду. У процесі обстеження виявляється точний діагноз.

Болить бік зліва під ребрами

Такі болі можуть бути пов’язані із захворюваннями і травмами селезінки. Селезінка розташовується збоку і зліва під ребрами, вона укладена в капсулу, в якій знаходяться численні нервові закінчення. При деяких захворюваннях селезінка збільшується в об’ємі і здавлює капсулу, що призводить до появи болів. Дуже характерні болі в селезінці для такого інфекційного захворювання, як мононуклеоз. Одночасно при цьому збільшується і печінку, тому болю можуть турбувати і в правому підребер’ї. Селезінка може збільшуватися і при деяких гематологічних захворюваннях, наприклад, при лейкемії.

 Дізнайтеся більше:

Дуже небезпечні травми селезінки, які можуть призводити до розриву цього органу і сильної внутрішньої кровотечі. Іноді розрив селезінки пов’язаний не з травмою, а із захворюванням і трапляється раптово на тлі фізичного напруження або навіть у спокої.

Болить ззаду зліва під ребрами

Болі ззаду зліва під ребрами можуть бути ознакою захворювання підшлункової залози або лівої нирки. Підшлункова залоза розташована під шлунком і має головку (розташовану в центрі і праворуч в області дванадцятипалої кишки), тіло і хвіст (розташований ззаду і зліва). Болі ззаду і зліва під ребрами можуть бути пов’язані із запальними процесами або пухлинами в підшлунковій залозі. Наприклад, при хронічному панкреатиті болю можуть з’являтися в центрі живота і віддавати в ліву частину спини. При раку в області хвоста підшлункової залози болі можуть носити постійний наростаючий характер.

Болі зліва і ззаду під ребрами можуть бути ознакою захворювання лівої нирки. Так, при гострому або хронічному лівобічному пієлонефриті болі можуть носити тупий ниючий постійний характер. При сечокам’яній хворобі болі пов’язані з проходженням невеликих каменів. Такі болі носять назву нападів ниркової коліки, вони з’являються раптово і носять дуже сильний гострий характер.

Болить зліва під ребрами при захворюваннях серця

При різних серцевих захворюваннях також можуть виникати болі зліва під ребрами. При ішемічній хворобі серця і нападах стенокардії болю носять гострий раптовий характер, тривають недовго і знімаються нітрогліцерином. Якщо такі болі не знімати, у хворого може розвинутися інфаркт міокарда.

Болить зліва під ребрами при остеохондрозі грудного відділу хребта

Болі зліва під ребрами можуть бути ознакою остеохондрозу грудного відділу хребта. Вони можуть мати найрізноманітніший характер.

Болі зліва під ребрами можуть з’являтися при багатьох захворюваннях. Тому при їх появі краще всього відразу ж звернутися до лікаря.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут