додому Поради

Гарний настрій: секрети позитиву

Кілька порад, як уникнути депресії і підтримувати гарний настрій, допоможуть вам впоратися з купою психологічних проблем, що на вас навалилися. У житті повинно бути більше позитиву.

Висипайтеся

Якщо ви не виспалися, шанси на те, що у вас буде поганий настрій, збільшуються, тому що коли ви спите, ваш мозок відпочиває, а ваше тіло відновлюється. Тому, якщо ви спите всього кілька годин, ви встанете не з тієї ноги, і день пройде не дуже вдало. Постарайтеся спати по вісім годин на добу, і ви виявите, що день пройде набагато краще, ніж якщо б ви не виспалися.

Гарний настрій: секрети позитиву

Виконуйте вправи

Вправи допомагають організму виробляти ендорфіни, хімічні речовини, які допомагають вам почувати себе більш щасливими, а також посприяють вам бути більш підтягнутими. Не потрібно ходити в спортзал кожен день, але постарайтеся походити хоча б 15 хвилин, і цього може виявитися достатньо, щоб допомогти вам припідняти настрій.

Фізичні вправи відволікають від сумних думок, допомагаючи зосередитися на відчуттях тіла. Вправи допомагають розслабитися, одночасно стомлюючи вас фізично, що сприяє хорошому нічному сну.

Фізична активність допомагає зберегти гнучкість і стрункість, і знімає напругу з м’язів. Потік ендорфінів підвищує настрій відразу після тренування.

Пийте багато води

Можливо, це звучить як щось само собою зрозуміле, але ви повинні переконатися, що протягом дня ви випиваєте достатньо води, тому що при зневодненні ви будете почувати себе більш втомленими і дратівливими, ніж зазвичай. Важливо відзначити, що найкраще пити звичайну чисту воду, а не газовані або якісь інші напої, тому що вони містять добавки і хімікати, які ніяк не допоможуть вам підняти настрій.

Ведіть щоденник

Різні дослідження показали, що ведення щоденника і записування своїх емоцій — це прекрасний спосіб впоратися з депресією, коли вона намагається підібратися до вас. Головна думка тут полягає в тому, що щоденник призначений тільки для ваших очей, тому ніхто не буде судити те, що ви пишете, і це буде хорошим способом звільнити свою душу від неприємних емоцій, замість того щоб дозволити їм атакувати вас.

Спілкуйтеся з людьми

Навіть хоча це може бути досить важко, вам потрібно постаратися щодня спілкуватися з людьми. Не ставайте відлюдькуватою, тому що потім буде важче змінити свій настрій, коли вам не буде з ким поговорити. Тому виходьте, розмовляйте з людьми, і ви відчуєте себе краще.

Їжте фрукти і овочі

Фрукти і овочі багаті поживними речовинами та мінералами, які допоможуть вам впоратися з поганим настроєм. Коли ми їмо фрукти і овочі, ми забезпечуємо своєму мозку харчування, якого він потребує, щоб функціонувати як найкраще. Якщо ж ви будете їсти неправильні продукти, наприклад, занадто солодкі, то ваш настрій буде коливатися, тому що рівень цукру в крові буде підніматися, або падати.

Медитуйте

Багато людей вивчають медитацію і немає сумнівів у тому, що вона допомагає привести розум в порядок і поліпшити настрій, якщо вам вдасться провести хоча б 30 хвилин у тиші і спокої, там, де ви можете побути наодинці зі своїми думками. Якщо вам не подобається медитація, релігійним людям допомагає молитва. Ідея полягає в тому, щоб отримати від молитви якусь розраду, щоб знизити рівень стресу.

Отримуйте вітамін D

Вітамін D, поряд з омега-3 жирними кислотами, відомий тим, що підтримує мозок, але ми ніколи не вживаємо його в достатній кількості, і почуття провини через це посилює наш поганий настрій. Тому вживайте ці добавки в достатній кількості, і ви відчуєте різницю, але тільки якщо будете робити це регулярно.

Будьте вдячні за те, що у вас є, замість того, щоб переживати через те, чого у вас немає

Досить часто ми можемо впадати в депресію, думаючи про тих речах, яких бракує в нашому житті. Але ми повинні нагадувати собі про те, що у нас є, по кілька разів на день, щоб усвідомити, що не все так погано, і що в нашому житті бувають маленькі радості. Щоб на вашому обличчі з’явилася усмішка, треба просто нагадати собі про це.

Любіть

Обов’язково любіть тих людей, які близькі вам, тому що коли ми в депресії, ми думаємо, що самотні, а насправді так буває рідко. Розмовляйте з тими, кого любите, кожен день, хоча б на п’ять хвилин, і любіть їх всім серцем, тому що ці почуття допоможуть вам зрозуміти, що насправді вам пощастило більше, ніж ви думаєте.

Погладьте тварину

Ще з вісімнадцятого століття існує практика спілкування з домашніми тваринами, щоб допомогти людям впоратися зі своїми емоціями. Коли ви проводите час з пухнастим другом, в організмі виробляються гормони, що відповідають за гарний настрій, а саме: окситоцин, пролактин і серотонін. Всі ці гормони протидіють гормону стресу під назвою кортизол.

Якщо ви присвятите 15 хвилин спілкування з твариною, це буде сприяти правильному функціонуванню мозку, а значить, гарному настрою.

Погуляйте в парку зі своєю собакою і насолоджуйтеся зеленим пейзажем.

Ходіть на прогулянки

Прогулянки — це прекрасний спосіб полегшити стрес, і поглянути на речі з іншої точки зору. Коли ми спостерігаємо за зовнішнім світом, це змушує нас розуміти, як незначні і банальні наші проблеми. Прогулянка знімає стрес майже так само як фізичні вправи, сприяючи виробленню ендорфінів і борючись з гормонами стресу. Прогулянка також покращує настрій подібно медитації, оскільки вона включає мимовільну увагу, таким чином, змушуючи вас міркувати і проникати в себе.

Тому, наступного разу, коли у вас буде стрес або поганий настрій, вирушайте на прогулянку. Неважливо, буде це вдень або ввечері, і неважливо, куди ви підете, головне, щоб ви йшли.

Сонячне світло

Численні дослідження показують, що природне сонячне світло творить чудеса. Світлова терапія стає звичайним видом лікування для тих, хто страждає розладами настрою, такими як депресія. Тому, якщо у вас поганий настрій, корисно прогулятися при сонячному світлі, або навіть позасмагати. Природне світло протягом декількох хвилин відновить ваш настрій. Якщо у вас немає можливості побути на сонці, увімкніть світло у себе вдома, або купіть спеціальну лампу для світлотерапії. Для більш постійного ефекту ваша кімната повинна мати велике вікно, а стіни повинні бути світлими.