додому Вагітність і діти

Дитячий психолог назвала три способи навчити дитину дотримуватися особистих кордонів

225

Дитячий психолог Катерина Маденко розповіла, як навчити дитину дотримуватися особистих кордонів.

Image by Rondell Melling from Pixabay

Першим способом є схема, яку часто використовують психологи в дитячих садах. Мама повинна намалювати два кола, один з яких назвати «я», а другий — «сім’я». Показуючи на “я”, дитині потрібно пояснити, що це — його тіло, душа, почуття і особистість і тільки він сам вирішує, хто може підходити близько. Слід також сказати, що ніхто не повинен порушувати кордони без дозволу.

Також ефективним способом пояснення кордонів є згадка казок і героїв. Наприклад, можна розповісти якусь історію, піднісши її у вигляді казки. Потім варто задати питання: як герой зрозумів, що рішення йому важливо? Як він збирав сили? Потім провести аналогію з сім’єю і сказати, що у кожного є свій час і місце, щоб набратися сил, і в цей час турбувати його не потрібно.

Третій спосіб – показати наочний приклад. Можна взяти щось без дозволу, а потім показати, як було потрібно. Слід також не забувати стукати в кімнату до дитини, уточнювати, коли можна до нього звернутися, і дякувати за приділений час.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар