додому Краса і здоров'я

Дефіцит заліза, вітамінів А, В10 і ще ряд причин появи ранньої сивини

Процес посивіння волосся починається у всіх по-різному. Це можливо як в 20, так і в 40 років.

Меланін

У першу чергу варто пам’ятати, що колір волосся залежить від меланіну. Це пігмент, що виробляється в клітинах організму — меланоцитах. Меланін проникає у волосяні цибулини, надаючи волоссю колір. Тон волосся також залежить від поширеного пігменту. Так, наприклад, за темне волосся відповідає еумеланін, а за руде — феомеланін.

Меланоцити

Поява сивини також пов’язано з функціями меланоцитів. Річ у тім, що з віком організм починає гірше функціонувати, тому вироблення меланіну знижується. Звідси з-за недостатнього вироблення пігменту, волосся просто не забарвлюються. Таким чином, рідке сиве волосся, перетворюється з віком в цілі пасма. Варто також пам’ятати, що сиве волосся дуже крихке і сухе. З цього випливає, що клітини швидко гинуть і перестають виробляти меланін з віком.

Згідно з експертною думкою, поява перших сивих волосків має відбуватися після 30 років. Саме в цьому віці активність меланоцитів стає помітно нижче. Однак процес посивіння волосся залежить від спадкових ознак. Примітно, що раніше всіх сивіють брюнети.

Хвороби, дефіцит речовин, стрес і інші причини

Поява сивого волосся в ранньому віці також пов’язана з низкою хвороб: порушення роботи щитовидної залози і статевих залоз. Порушення пігментації також може бути пов’язане з патологічними захворюваннями.

Сивина також виникає у разі нестачі заліза в організмі. Поява сивого волосся нерідко пов’язана з хворобами судин головного мозку та системи травлення. Згідно з експертною думкою, на появу сивини багато в чому впливає стрес. Чим вище його рівень, тим раніше з’являється сиве волосся внаслідок зниження активності меланіну.

Передчасна сивина також викликана відсутністю вітамінів: А і В10. Зазвичай це буває пов’язано з використанням строгих дієт або в ході захворювання. Крім цього, сивина можлива при відсутності в організмі достатньої кількості білка.

Передчасне посивіння також можливо:

— у курців;

— після застосування ліків або хіміотерапії;

— під час сонячного опромінення.

Неправильний догляд за волоссям

Ймовірність появи сивини спостерігається при неправильному догляді за волоссям. Клітини меланіну погано реагують на агресивні шампуні, а також хімічні завивки, які містять велику кількість кислот.

Варто пам’ятати, що зупинити процес посивіння повністю неможливо, оскільки воно багато в чому залежить від спадкових факторів. Однак можна уповільнити процес появи сивого волосся, якщо правильно харчуватися, позбутися від шкідливих звичок і відмовитися від хімічних процедур для волосся.

Фото: image.insider.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут