додому Сім'я та стосунки

Чим зайняти дітей на канікулах

1286

Літо приносить із собою безліч планів: хочеться відпочити, все встигнути. Не так уже й важливо, де ви проведете канікули – на морському узбережжі, у бабусі на дачі або в місті, зрозуміло одне – нудьгувати не доведеться!

simia_vidnosyny-02.07.2014_resized

На дачі

Будиночок для дітей.

Врахуйте, це не банальний курінь, а справжнє житло: залучайте тата і дідуся! Знадобляться міцні жердини, дошки, щільний поліетилен або непромокаєма тканина для даху. Разом з дітьми намалюйте ескіз і переконайтеся, що ваше архітектурне рішення дає дитині можливість легко перебудовувати будинок або приєднувати нові приміщення. Не забудьте про затишок: нехай діти постелять килимки, розкладуть подушки, розставлять вази з квітами – і запрошують всіх на чаювання.

Пошук скарбів.

Намалюйте детальну схему дачної ділянки, але звичні об’єкти на ній позначте «магічними» синонімами – наприклад, не ґанок, а «трибуна для проголошення законів і кодексів». Закопайте в різних місцях саду кілька невеликих контейнерів зі скарбами: монетками, цукерками або красивими дрібничками. Шукати скарб можна різними способами: за допомогою загадок-підказок, або заздалегідь написаної «легенди», або просто по «карті скарбів».

Чарівний світ.

Старі іграшки нарешті пригодилися! Потрібно: лист фанери середньої товщини, рідкі цвяхи, кусачки, різнобарвна твердіююча паста для ліплення, акрилові фарби і наізноманітніші іграшки і деталі підходящої тематики і розміру. Стануть в нагоді і яскраві гудзики у формі квітів і ягід, фігурки від пластмасових конструкторів і з шоколадних яєць. Випиляєте з фанери поле бажаної форми, обробіть края, пофарбуйте – і створюйте майбутній ландшафт: разом з дитиною приклеюйте будиночки, малюйте річки та потічки, стежки і шосе і заселяйте новий світ жителями.

«Сенсорні» ящики.

Звичайно, грати з піском і водою на дачі – одне задоволення, та й забруднитися не страшно. Але є й інші – дуже приємні на дотик і дуже корисні для розвитку сенсорики – матеріали: квасоля, горох, манна крупа і рис. Насипте побільше крупи або квасолі в таз або контейнер і, наприклад, запропонуйте дитині знайти заховані на дні маленькі іграшки. Рис, до речі, можна пофарбувати в різні кольори за допомогою крейди або харчових барвників. А з суміші води і крохмалю виходить дивовижна неньютоновская рідина, одночасно і текуча, і тверда – якщо вдарити долонею по поверхні або швидко стиснути її.

Природні конструктори.

Попрохайте татуся підготувати будівельний матеріал: рівно напиляні дерев’яні плашки різної товщини і діаметра, додайте трісок, шишок і каміння. Будувати вежі з таких натуральних «цеглинок» не менш цікаво, ніж зі звичних пластикових. Ще один варіант: осередки картонного контейнера з-під яєць пофарбуйте в різні кольори і запропонуйте малюкові заповнити їх відповідними «об’єктами»: наприклад, в червону він покладе червону квітку, в зелену – листя. З замоченого нуту (великого гороху) і зубочисток теж можна будувати вежі, геометричні фігури і фантастичні артоб’єкти.

Театр тіней.

Відмінна вечірня розвага для великої компанії: знадобляться тільки простирадло і яскрава лампа, а «акторський склад» діти самі виріжуть з картону. Натягніть біле простирадло між деревами, встановіть позаду нього настільну лампу або яскравий світильник. Нехай діти розташуються «за сценою» і за допомогою картонних фігурок розіграють вже знайому казку або свій власний сюжет. Увечері створити чарівну атмосферу допоможуть свічки в закритих скляних свічниках.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут