додому Сім'я та стосунки

Чим зайняти дітей на канікулах – 1

1264

На пляжі

simia_vidnosyny-02.07.2014-01_resized

Лабіринт.

За допомогою совка або палиці прокопати в піску ходи приблизно однакової глибини. Крім ходів зробіть «майданчик» для відпочинку, тупики і розвилки. Чим більшим вийде ваш лабіринт, тим цікавіше буде гра. Проходити лабіринт можна за допомогою іграшкових машинок, м’яча або будь-яким іншим способом. Коли поле готове, обговоріть правила: можна прокладати різні маршрути по доріжках і проходити їх на швидкість. Можна, навпаки, бігати “по стінах”, не з’їжджаючи на доріжки. Можна проводити машинку або ганяти м’ячик з однієї точки в іншу і т. д.

Ямки і гірки.

Ями різної форми та глибини (від мініатюрних до таких, в які можна було б повністю поміститися) – найпростіші, але, мабуть, найпопулярніші піщані «об’єкти». Малюки можуть ховатися в них, подовгу сидіти там, перелазити в сусідню, скочуючись вниз і вибираючись різними способами. Старші діти – перестрибувати через ями або з однієї в іншу. Пісок, що залишився від викопування, утрамбуйте: вийде справжня гірка для скочування шкереберть і для гри нашого дитинства «цар гори» – просто спихають один одного з вершини, але обережно!

Змійки і доріжки кроків.

Викопайте на пляжі 10-20 неглибоких ямок: розташуйте їх на деякій відстані одна від одної по колу, по спіралі або по одній лінії. Завдання просте: пробігти весь маршрут на швидкість або в певному ритмі, потрапляючи ногами в обумовлену кількість ямок. Звичайно, ямки з доріжки кроків можуть використовуватися і не за призначенням (часто малюкові просто цікаво в них щось складати або ховати), але рано чи пізно ідея пробігти кудись, наступаючи в максимальне число ямок в піску, здасться дитині привабливою і забавною (особливо якщо ви теж так робите). До проходження маршруту можна додати додаткові умови – наприклад, використовувати палицю в якості палиці і ставити її поза лунок або, навпаки, в сусідню лунку.

Жива географія.

Разом з дітьми зберіть побільше каменів і черепашок різного розміру і викладіть з них на піску карту світу, план узбережжя або просто схему вашої квартири. Тепер по черзі пропонуйте один одному завдання – наприклад, добратися з Африки до Північного полюса або прокласти найкоротший маршрут з кімнати в кухню.

Ленд-арт.

Пісок, мушлі та інші підручні природні матеріали – відмінні образотворчі засоби. Створіть з них прямо на березі картини, колажі та артоб’єкти. І не забудьте все це сфотографувати – отримані кадри взимку і восени перетворяться на авторські вітальні листівки для всіх друзів і родичів!

Пляжний гольф.

Викопайте невеликі ямки, прокладіть між ними маршрут палицею і приготуйте кілька невеликих м’ячиків. Мета гри – пройти маршрут і потрапити м’ячем у всі лунки за мінімальну кількість кидків. Розмір лунок, відстань між ними і загальна довжина дистанції можуть змінюватись в залежності від віку і загального числа учасників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут