додому Дім і затишок

Чим і як можна чистити срібло – найкращі народні методи

2362

Кожен власник срібних прикрас, столового срібла або навіть старовинних срібних монет одного разу стикається з необхідністю чистки даних виробів. Срібло темніє з найрізноманітніших причин: неправильний догляд і зберігання, добавки в сріблі, хімічна реакція на особливості організму та ін.

Якою б не була причина потемніння металу, «домашні» способи чищення срібла залишаються незмінними …

dim_zatyshok-21.07.2014-01_resized

Чистимо нашатирем. Один з найпопулярніших і відомих методів. Заливаємо в маленьку скляну ємність 10-процетного нашатирного спирту (1:10 з водою), кладемо в ємність прикраси і чекаємо 15-20 хвилин. Далі просто промиваємо прикраси під теплою водою і сушимо. Метод підійде для легких випадків потемніння і для профілактики. Можна і просто протерти срібний виріб вовняною тканиною, змоченою в нашатирі.

Нашатир + зубна паста. Метод для «запущених випадків». Звичайну зубну пасту наносимо на стару зубну щітку і чистимо кожну прикрасу з усіх боків. Після очищення промиваємо вироби під теплою водою і опускаємо в ємність з нашатирним спиртом (10%) 15 хвилин. Знову промиваємо і сушимо. Метод небажано використовувати для прикрас з камінням.

Чистимо содою. Розчинити декілька ст / ложок соди в 0,5 л води, нагріти на вогні. Після закипання кинути у воду невеликий шматочок харчової фольги (розмір – з шоколадну обгортку) і покласти самі прикраси. Дістати через 15 хвилин і промити водою.

Чистимо сіллю. Заливаємо в ємність 0,2 л води, додаємо ч / л солі, перемішуємо, складаємо срібні прикраси і «замочуємо» на 4-5 годин (метод підійде для очищення срібних прикрас і столових приладів). Для більш ретельного очищення можна прокип’ятити прикраси в цьому розчині протягом 15 хвилин (столове срібло і прикраси з камінням кип’ятити не варто).

Нашатирний спирт + перекис водню + рідке дитяче мило. Змішуємо в рівних частинах і розбавляємо в склянці води. Складаємо в розчин прикраси на 15 хвилин. Після промиваємо водою і поліруємо вовняною тканиною.

Чистимо картоплею. Зварену картоплю виймаємо з каструлі, зливаємо воду в окрему тару, поміщаємо туди ж шматочок харчової фольги та прикраси на 5-7 хвилин. Після промиваємо, сушимо, поліруємо.

Чистимо оцтом. Підігріваємо 9-відсотковий оцет в ємності, опускаємо в нього прикраси (без каменів) на 10 хвилин, виймаємо, промиваємо, протираємо замшею.

Чистимо зубним порошком. Намочити виріб в теплій воді, занурити в банку з зубним порошком, натерти вовняною або замшевою тканиною, промити, просушити. Метод підійде для прикрас без каменів і столового срібла.

Сода (1 ст / л) + сіль (аналогічно) + миючий засіб для посуду (ложка). Розмішуємо компоненти в літрі води в алюмінієвій ємності, ставимо на маленький вогонь, складаємо прикраси в розчин і кип’ятимо близько 20 хвилин (відповідно до результатом). Промиваємо, сушимо, поліруємо замшею.

Чистимо водою від варених яєць. Виймаємо відварені яйця з ємності, охолоджуємо воду з-під них до теплої, складаємо прикраси на 15-20 хвилин в даний «бульйон». Далі промиваємо і насухо витирають. Метод не підійде для прикрас з камінням (як і будь-який інший метод кип’ятіння срібла).

Чистимо лимонною кислотою. Розводимо в 0,7 л води пакетик (100 г) лимонної кислоти, ставимо на водяну баню, опускаємо на дно шматочок дроту (з міді) і самі прикраси на півгодини. Промиваємо, сушимо, поліруємо.

Чистимо кока-колою. Наливаємо газовану воду в ємність, складаємо прикраси, ставимо на повільний вогонь на 7 хвилин. Після промиваємо, сушимо.

Зубний порошок + нашатирний спирт (10%). Дана суміш підійде для чищення виробів з каменями і емаллю. Змішати компоненти, нанести суміш на замшеву ганчірочку (вовняну) і почистити виріб. Далі промити, просушити, відполірувати.

Для таких каменів, як бурштин, місячний камінь, бірюза і малахіт, краще використовувати більш легкий спосіб – за допомогою м’якої тканини і в мильному розчині (1/2 склянки води + нашатир 3-4 краплі + ложка рідкого мила). Без сильних абразивів. Після відмити і відполірувати фланеллю.

Для профілактики потемніння срібла не забувайте насухо витирати фланеллю вироби після використання або їх контакту з вологою шкірою. Не допускайте контакту срібних виробів з хімічними засобами (знімайте прикраси в процесі прибирання та миття рук, а також перед застосуванням кремів і інших косметичних уходових засобів).

Срібні предмети, які ви не використовуєте, зберігайте окремо один від одного, загорнувши їх попередньо в фольгу щоб уникнути окислення і потемніння.

Додати коментар