додому Сім'я та стосунки

Секрети вдалого шлюбу

1479

Коли романтика згасає, цукерково-букетний період закінчується, на їх місце неминуче приходить рутина. Під її гнітом починають руйнуватися багато сімейних союзів, які ще недавно здавались міцними.вдалий шлюбВступаючи в шлюб, новоспечені молодята, як правило, мріють про безхмарне щастя. Однак рано чи пізно в житті будь-якої сімейної пари виникають проблеми. Важливо вміти їх вирішувати і над своїми відносинами працювати, щоб не поповнити статистику розлучень.

Секрети вдалого шлюбу

 1. Спілкування і ще раз спілкування. Розмовляти один з одним. Діліться своїми думками, бажаннями, страхами – все, що вас хвилює. Живе спілкування в сім’ї відіграє дуже важливу роль. Замість того щоб увечері розходитись кожен по своїх кутках, краще проведіть час разом. Наприклад, обговоріть минулий день або останні новини.
 2. Урізноманітніть своє життя. Продовжуйте дивувати один одного. Робіть все, щоб не дозволити побуту повністю заволодіти вами. На вихідних вибирайтеся на природу, займіться спортом, сходіть в музей або театр. Варіантів проведення дозвілля зараз може бути безліч. І вибір будь-якого з них здатний знову об’єднати подружжя і розпалити всім відомий «вогонь любові».
 3. Висловлюйте невдоволення. Накопиченій енергії потрібно давати вихід.  Наслідки від одноразового прориву всіх накопичених претензій можуть бути непередбачуваними. Все, що вас не влаштовує, слід висловлювати вчасно, в той самий момент, коли ви зрозуміли, що саме вам не подобається. Причому не у вигляді докору, а з пропозицією будь-якого рішення.
 4. Ідіть на компроміс. Будь-які серйозні міжособистісні відносини вимагають взаємних поступок. Так, іноді потрібно жертвувати своїми інтересами на благо іншого. Не відстоюйте до втрати пульсу свою думку, прислухайтесь до партнера. Можливо, і в його словах відшукається частка правди.
 5. Не згадуйте минулі образи. Жити минулим шкідливо, дуже шкідливо і непрактично. Не варто заради забави нагадувати партнеру про вже скоєні ним або вами помилки. Забудьте про неприємні моменти і ви незабаром помітите, як обом сторонам стане значно краще.
 6. Вчіться прощати. Уміння прощати – ця навичка знадобиться в житті всім і кожному. Безумовно, є речі, які забути неможливо. Хоча і це питання спірне. Встановіть для себе чітку грань між тим, що ви готові пробачити (і прощайте це без зайвих слів), і тим, з чим ви не готові миритися ні за яких обставин. І якщо подібне трапилося, не потрібно безмовно терпіти. Поговоріть з партнером і разом прийміть адекватне рішення.
 7. Слухати і чути. Вловіть різницю між словами «слухати» і «чути». Найчастіше намагайтеся ставити себе на місце партнера. Ставте собі питання: а як би я поступила в цій ситуації, що б відчувала? Більше розмовляйте з чоловіком, питайте, як у нього справи, щиро вислухуйте. Якщо він буде знати, що в будь-який момент зможе прийти до вас за порадою і бути зрозумілим, він ніколи не буде шукати цього на стороні.
 8. Не сприймайте свого партнера як належне. Пам’ятайте, що кохану людини потрібно завойовувати кожен день. Навіть якщо ви впевнені в тому, що ваша друга половинка нікуди не втече і залишиться з вами, як кажуть, до кінця ваших днів, не лінуйтеся зайвий раз проявляти ніжність і увагу. Адже всі ми любимо відчувати себе потрібними і улюбленими.
 9. Не дозволяйте нікому втручатися у ваші стосунки. Ні родичам, ні подругам, ні тим більше чужим людям не слід лізти у ваше особисте життя. Воно недарма називається «особистим», тому що повинне бути приховане від сторонніх. Напевно у вашому оточенні знайдеться маса людей, нібито освічених у питаннях сім’ї та шлюбу, а на ділі не знають про них нічого. Чи принесуть поради таких людей якусь користь? Сумнівно. Жертвами подібних порадників ставати дуже небезпечно. Завжди в першу чергу думайте своєю головою!
 10. Знайте міру. У шлюбі особливо важливо дотримуватися тонку грань між «мало» і «надто багато». Надмірна турбота часом так само шкідлива, як і її недолік. Тому не душіть партнера своєю присутністю, періодично давайте йому побути наодинці з самим собою.
 11. Всі відносини унікальні. Не забувайте, що головний секрет вдалого сімейного життя можна осягнути лише на практиці. Вам ніхто не вручить ключ від дверей під назвою «щасливий шлюб»? – Доведеться підібрати його самій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут