додому Краса і здоров'я

Болить плече при піднятті руки

Біль у плечовому суглобі — один з найбільш частих приводів звернення хворих до травматологів і ортопедів, але якщо у вас болить плече при піднятті руки, причина проблеми може бути зовсім в іншому.

Болить плече при піднятті руки — в чому причина патології?

Якщо у вас болить плече при піднятті руки, кругових рухів руками, носіння тягарів або виконанні певних рухів, причинами виникнення таких болів може бути безліч патологій. Найчастіше плечовий суглоб страждає через травми, перенапруження або запальні захворювання. Самостійно намагатися поставити собі діагноз і призначити лікування досить важко, так як багато хвороб схожі за своїми проявами, але і мають різну природу походження і вимагають різного лікування, тому без звернення до досвідченого фахівця в таких випадках не обійтися.

15-11-14-foto-600x400-1

Найпоширеніші причини болю в плечі при піднятті руки

1. Травми — найчастіша причина появи болю в плечовому суглобі — це вивихи та розтягнення м’язів. Вони можуть виникнути при невдалому падінні, ударі плечем або різкому русі рукою. Для таких ушкоджень характерна гостра біль, що виникає відразу після травми або через кілька годин після неї, набряк і почервоніння плечового суглоба і посилення болю в піднятті руки або її відведення в сторону.

2. Перенапруження м’язів — плечовий суглоб нагадує собою механізм, з певним запасом міцності. Щодня ми виконуємо певні рухи, до яких звикає плечовий «механізм», а його перенапруження або вчинення не типових рухів (наприклад, фарбування стелі або гра в боулінг), може викликати запалення обертового манжета плеча, що супроводжується гострим болем і неможливістю підняти руку або завести її за спину. Такі болі виникають на наступний день після важкої роботи або активної гри і найчастіше проходять самостійно через 1-2 дні.

3. Остеохондроз — біль в шиї і плечі, що поширюється на всю руку і посилюється при спробах підняти руку вгору або поворухнути шиєю, вказує на шийний або грудний остеохондроз. При цьому захворюванні можливе зміщення міжхребцевих дисків, які «затискають» корінці плечового нерва, викликаючи у хворого сильну, постійну біль.

4. Артроз плечового суглоба — хронічне захворювання, при якому больові відчуття з’являються при спробах підняти руку або відвести її в сторону. Хворий намагається уникати активних рухів і поступово виникає обмеження їх об’єму. Суглобові хрящі втрачають свою еластичність, рухи руки стають все більш обмеженими, а біль виникає навіть у спокої.

5. Запалення сухожиль — тендітні м’язи, що оточують плечовий суглоб, можуть виникнути через надмірне навантаження, перенапруженні м’язів або переохолодженні — «протягло», потовщені сухожилля при рухах кістки, що труться, викликаючи больові відчуття. Характерна чітка локалізація болю при русі, а біль відчувається постійно, тупа не дуже інтенсивна, але посилюється при пальпації ураженого м’яза.

6. Відкладення солей — накопичення в організмі солей кальцію і позбавлення зв’язок суглоба від кальцію, виникає переважно у людей від 40 років і старше і викликає неприємні відчуття, «поскрипування і поява больових відчуттів при певних рухах, найчастіше — при спробах підняти руку вгору.

7. «Відбиті» біль — болі в плечовому суглобі при підніманні руки можуть виникати через патології інших органів, наприклад, інфаркті міокарда, стенокардії, захворюваннях печінки, жовчного міхура, пневмонії або пухлинах середостіння. У всіх перерахованих випадках, біль у плечі супроводжується іншими клінічними симптомами — біль і тиском в серці, больовими відчуттями в правій частині живота, загальним погіршенням стану хворого або кашлем.

Болить плече при піднятті руки — що робити

Впоратися з сильним болем у плечі самостійно не вийде, але можна постаратися полегшити стан хворого до звернення за медичною допомогою.

1. Забезпечити спокій плечового суглобу — якщо причина болю в травмі чи перенапруженні м’язів, повний спокій або мінімалізація рухів допоможуть зменшити біль і зняти напругу. При сильних болях рекомендується накласти тугу пов’язку, щоб запобігти будь-якому руху рукою, зафіксувавши її відносно тіла;

2. Прикласти холодний компрес — якщо біль виникла через травму або перенапруження, можна позбутися від неї за допомогою холодного компресу — досить прикласти до плечового суглобу грілку з льодом або мокрий рушник;

3. Розслаблення м’язів — позбавитися від зайвої напруги при остеохондрозі або інших захворюваннях, що провокують біль у плечі, можна з допомогою розслаблення м’язів. Для цього підійдуть спеціальні вправи, йога, медитації, або масаж. Також рекомендується сон на жорсткій поверхні і зручне положення руки уві сні.

Інші способи впоратися з болем у плечі при піднятті руки підказати зможе тільки лікар, після визначення проблем пацієнта і постановки діагнозу.