додому Краса і здоров'я

Бодяга від прищів: як стерти сліди запалень?

2676

Яких тільки засобів не придумано для боротьби з вуграми та їх наслідками – рубцями і плямами. Знайти засіб від неприємних слідів на обличчі – не проблема, питання полягає лише в ефективності такого зілля. Особливою популярністю попитом користуються самостійно приготовані маски з натуральних компонентів. І одним з таких чудодійних ліків є бодяга від прищів.

10-02-15-foto-700x438-1

Бодяга – що це таке?

Бодяга (або бодяга – допускаються обидва варіанти написання) являє собою порошок, який готується з висушеної колонії прісноводних губок – найпростіших тварин, що мешкають в річках, озерах, ставках, а іноді і водопровідних трубах. Живі губки пофарбовані в коричневий або зеленуватий відтінок, у висушеному вигляді вони виглядають як бурий порошок.

Володіючи місцевою дратівливою, протизапальною та знеболювальною дією бодяга здавна застосовувалася в народній медицині. Її приймали всередину від золотухи, лікували бодягою гематоми різного походження. Використовувалася бодяга від рубців після прищів, для швидкого зникнення синців, синців і застійних плям. Препаратами на основі цього засобу обробляли шкіру після тілесних покарань, щоб ушкодження зажили швидше. Застосовували засіб і для лікування ревматизму.

Іноді застосовували бодягу і як замінник рум’ян – втирання жорсткого порошку висушених губок в шкіру викликало дрібні крововиливи, що нагадують рум’янець. Цікаво, що цього варіанту застосування бадяги зобов’язаний фразеологізм «розводити бодягу», що позначає безцільне проведення часу, заняття дрібницями.

Бодяга від плям після прищів

Механізм впливу бадяги на шкіру добре вивчений. Оскільки до складу бадяги входять мікроскопічні гострі голочки оксиду кремнію, засіб володіє дратівливою дією. Обробка поверхні шкіри препаратами на основі бодягі викликає почервоніння епідермісу, підсилює кровообіг. Посилення кровообігу, у свою чергу, сприяє ліквідації застійних явищ в шкірі, в тому числі і плям або рубців після прищів.

Крім того, бодяга впливає на шкіру і на клітинному рівні, стимулюючи оновлення епідермісу і вироблення еластину. Завдяки цьому бодяга часто входить до складу омолоджуючих масок. Мають сушені губки сімейства Бодягові і протизапальну дію, що особливо цінно для володарів проблемної шкіри. Після маски з бодягою шкірні пори очищаються і зменшуються в розмірах, шкіра насичується киснем, набуває здоровий і доглянутий вигляд.

Необхідно пам’ятати, що зловживання бодягою не тільки не поліпшує стан шкіри, але і зменшує її еластичність, надає шкірі неприємного багряно-синюшного відтінку, збільшує сприйнятливість до дерматологічних захворювань.

Крім того, бодяга нерідко викликає алергічні реакції – навіть при епізодичному застосуванні препарати на основі прісноводних губок можуть викликати сильне подразнення шкіри, свербіж і набряки.

У продажу бодяга зустрічається зазвичай у вигляді порошку або у вигляді гелів, до складу яких входить подрібнена бодяга. Коштують такі засоби недорого, вони цілком доступні всім бажаючим. Гелі на шкіру впливають досить дбайливо, оскільки зміст порошку бадяги в них невеликий. Як правило, гелі використовуються для обробки сухої, тонкої, чутливої шкіри, схильної до почервоніння і висипань. У той же час і ефект від гелів можна охарактеризувати як помірний.

Порошок натуральної бадяги – набагато більш концентрований, а значить, ефективний засіб. Маска з такого порошку буквально оновлює шкіру, але процедуру цю складно назвати приємною. Крім того, необхідно враховувати, що після використання маски з бадяги шкірі потрібен якийсь час для відновлення. З цієї причини не варто робити маску з бодягою напередодні важливої ??події – результат буде дуже далекий від очікуваного.

Правильне використання

Багато хто вважає бодягу одним з кращих засобів народної медицини. Бодяга від слідів від прищів, целюліту, від розтяжок, від будь-яких інших дефектів шкіри, не пов’язаних з порушенням цілісності епідермісу, допомагає просто ідеально. Заради цього можна потерпіти і досить неприємний затхлий запах цього засобу, і печіння, яке бодяга викликає.

Використання гелю з бодягою зазвичай не викликає труднощів: потрібно просто діяти за інструкцією, не тримати гель на шкірі занадто довго, не наносити його на чутливі області, наприклад, на шкіру навколо очей. Бадягу в порошку використовувати дещо складніше. Порошок розводиться гарячою водою, деякі навіть радять проварити його деякий час на вогні. По густоті суміш повинна бути приблизно як сметана.

Теплу кашку наносять на обличчя, уникаючи область навколо очей. Перед першим використанням бадяги бажано провести тест на переносимість цього засобу. Для цього слід нанести суміш на згин ліктя і почекати хвилин двадцять. Невелике почервоніння – природна реакція шкіри, але поява сверблячих червоних плям може бути ознакою індивідуальної непереносимості бадяги.

Суміш можна злегка втерти в шкіру і залишити до висихання – приблизно на п’ятнадцять-двадцять хвилин. Після цього маску змивають теплою водою.

Для позбавлення від застійних синюшних плям, що залишилися на пам’ять про вугрового висипу, можна використовувати маску з бадягі з перекисом водню. До порошку бадяги додають трипроцентний перекис водню, щоб вийшла густа кашка. Цю суміш наносять на обличчя на 15-20 хвилин. Процедура супроводжується палінням, і після маски шкіра кілька годин, а часом і днів виглядатиме почервонілою, роздратованою. Зате рубці від прищів стають менш помітними, а після курсу з трьох-п’яти щотижневих масок можуть зникнути зовсім.