додому Сім'я та стосунки

6 тривожних ознак того, що вам терміново потрібна допомога психолога

215

Психологічне здоров’я дуже важливе для нормального життя і душевного благополуччя будь-якої людини.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Дані критерії залишаються під великим питанням при шаленому ритмі сучасного життя. Нерідко людина відчуває серйозний тиск, її буквально переслідують стресові ситуації, які можуть спровокувати появу різних розладів. Але багато хто не наважується звернутися за допомогою до психолога.

5 найпоширеніших страхів, які не дають людині сходити до фахівця

  1. Дехто вважає, що повинні справлятися з труднощами самостійно. Це похвально. Однак іноді все ж краще довіритися експертам (в яких випадках це необхідно, ми обов’язково розповімо).
  2. Хтось турбується, що рано чи пізно інформація, що потрапила в руки лікаря, піддасться розголосу, і про особисті переживання дізнаються оточуючі, які почнуть засуджувати ваше рішення про терапію.
  3. Інші вважають звернення до психолога визнанням власної неосудності. Слід зауважити, що це велика помилка, і спілкування з фахівцем допомагає розібратися і подружитися з власними «тарганами» в голові.
  4. Когось зупиняє дорожнеча подібних заходів, оскільки одним сеансом, ймовірно, не обійтися. Тим часом, існує і безкоштовна психологічна допомога.
  5. Ще однією причиною вважається незнання, як поводитися на прийомі і про що розповісти, щоб отримати якісну допомогу. Людина не може також сформулювати і визначити, що саме її турбує.

6 тривожних “дзвіночків”, що вам пора звернутися до психолога

Зазвичай з повсякденними труднощами на зразок звільнення з роботи або сварки з коханою людиною можна впоратися самостійно, наприклад, поговоривши про насущні проблеми з сім’єю або друзями. Але в деяких випадках потрібна допомога фахівця. Зрозуміти, коли пора турбуватися про своє самопочуття, допоможуть певні ознаки.

Проблеми зі сном

Найчастіше будь-яке захворювання на початковому етапі визначається порушенням сну. Це може бути безсоння або, навпаки, підвищеною сонливістю, тому слід звернути увагу, чи не змінився ваш звичний режим.

Стомлення і апатія

При психологічних порушеннях виникає постійне відчуття втоми і небажання щось робити. Людині перестає приносити задоволення те, що раніше вона сильно любила, більш того, колись захопливе її заняття може і зовсім здатися безглуздим. Вона навіть може відмовитися від раніше обожнюваних продуктів.

Порушення харчування

Як і зі сном, в питанні харчової поведінки існують дві крайності. У даному разі це повна відмова від їжі або, навпаки, систематичне переїдання. Необхідна термінова допомога фахівця, коли ви помітили стрімку втрату або набір ваги.

Неконтрольовані скачки настрою

Тривожним сигналом стають і необґрунтовані зміни настрою, насторожити має у першу чергу поганий настрій без видимих на те причин. Даний стан посилює і почуття безвиході, відчуття тупцювання на одному місці. Це головні провісники депресивного стану, яке при відсутності лікування здатні зіпсувати людині життя.

Відчуття, що вас ніхто не розуміє і ви самотні

Складний емоційний стан посилюють і близькі, оскільки з’являється відчуття, що вони не розуміють і не чують вас. Звідси і скандали з партнером, батьками, іноді навіть з дітьми. У деяких випадках під удар потрапляють і колеги по роботі.

Невмотивована агресія

Якщо ви неадекватно реагуєте на звичайні ситуації, біситеся з приводу і без, більше не в силах впоратися зі своїм гнівом і постійно зриваєтеся на оточуючих, також слід звернутися до лікаря.

Крім того, тривожними симптомами нестабільного емоційного стану вважаються і такі прояви: дезорієнтація, неуважність, тривожність, замкнутість, негативні думки, зневіра, плаксивість, паніка і страх, зловживання алкоголем, загальмованість та інше.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут