додому Сім'я і відносини

5 стадій, які людина проживає після розставання зі своєю другою половинкою

Розставання треба проживати правильно.

Image by pasja1000 from Pixabay

Людям необхідно кохати і бути коханими: усі ми зустрічаємося, закохуємося і починаємо вибудовувати відносини. Незважаючи на це, кожен з нас принаймні раз у житті переживав розставання з людиною, майбутнє без якої ми не могли уявити. Наскільки б болючим не був процес розставання, у деяких відносинах цей етап, на жаль, є неминучим. Зараз ми розповімо про п’ять стадій, з якими зіштовхується кожен після того, як залишив відносини позаду.

Усі стадії у кожної особистості протікають по-різному, але те, що вони виникають під час кожного розставання — це безперечний факт. У одних людей депресія може бути важкою і тривалою, інші легше переживають цей період, — усе залежить від самої людини, її психотипу, картини світу, сприйняття, стресостійкості, рівня емоційності, прихильності до людини і також тривалості відносин. Цей процес є абсолютно нормальним і є природним, як, наприклад, зростання дитини або зміна погоди. Життя не стоїть на місці, і кожна емоція має право на існування.

Заперечення

Ця неприємна стадія починається з заперечення того, що відбувається. Людина говорить подіям, які відбуваються з нею «ні», «як це могло статися», «це неможливо», «мені це сниться». Вона починає чинити опір і йти наперекір долі. За певний час відносин людина звикла бути зі своїм партнером, перебувати поруч, жити. Це була її зона комфорту, і ось раптово відбувається розрив. Причини можуть бути різними: від сварки до зради, але у будь-якому випадку ситуація, що склалася, від цього не змінюється. Трапляється й таке, що людина не одразу визнає втрату, не сприймає усе серйозно. Коли приходить усвідомлення того, що усе це є правдою, зазвичай, і починається стадія заперечення.

Гнів і злість

У цей період проявляються такі емоції, як гнів і злість на партнера, які виливаються у скандали і образи з пригадуванням усього поганого, що було, безперервний потік звинувачень і невдоволень. Цю стадію можна порівняти з фразою «від кохання до ненависті — один крок, а назад — нескінченність»: партнери прагнуть до помсти і поганих вчинків у бік колишньої половинки. Без цього не відбувається жодне розставання, навіть якщо у подальшому відносини нормалізуються, вам все одно доведеться пройти через стадію гніву.

Надія

Після двох перших стадій людина, трохи заспокоївшись, переходить до стадії надії, яка, насправді, триває не дуже довго — це найкоротша стадія. У свідомості оселяється надія на те, що «раптом, щось ще буде». На даному етапі з’являється якесь світло у кінці тунелю, людина тішить себе ілюзіями про те, що «можливо, це було нам потрібно», «це просто такий період» і «зараз усе обійдеться, і ми знову будемо разом». Насправді ж, це маленькі відгомони кохання та пам’яті про те, що могло б бути у майбутньому. Але усе це швидко забувається, і незабаром настає наступний емоційний сплеск.

Депресія

Ця стадія є найважчою і протікає вона у кожної людини по-своєму залежно від психотипу і самовідчуття. Якщо ми розглядаємо навіть розлучення за обопільною згодою, коли чоловік та дружина прийшли до зваженого рішення, воно викликає більший або менший ступінь депресії, смуток і загубленість, гостру нестачу підтримки і різку зміну звичного способу життя. Якою б не була причина розриву, ви відчували сильні почуття, і ця людина була для вас найближчою. Незважаючи на біль і розбрат, пережити й прожити усі ці емоції дуже важливо, адже лише тоді ви зможете перейти до наступного етапу.

Покірливість і прийняття

Час лікує, і це, дійсно, так. Стадія покірливості поступово підводить людину до усвідомлення того, що усе минуло, і змінити минуле вже не можна, з цим нічого не поробиш. Залишається обрати: або продовжувати жити минулим, дедалі сильніше занурюючись у спогади, або жити майбутнім, опрацьовуючи свої проблеми, і прагнути до кращого, поступово відкриваючись назустріч новим відносинам. Тоді людина починає дихати на повні груди і рухатися вперед.

Проходячи через ці стадії, головне — любити себе у кожному зі станів, тоді вони будуть протікати безпечно для вашого організму і емоційного стану. У такий спосіб час пролетить значно швидше, а наслідки зведуться до мінімуму.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут