додому Поради

5 корисних властивостей каєнського перцю для здоров’я

214

Довгі тонкі плоди з глянцевим вишнево-червоним відтінком мають гострий смак. Кайєнський перець – джерело поживних речовин. У його складі присутні вітаміни А, С, Е, групи, антиоксиданти та інші рослинні сполуки. Яку користь цей продукт приносить здоров’ю?

Джерело поживних компонентів

Кайєнський перець застосовують у свіжому та сушеному вигляді. Він зберігає всі корисні інгредієнти:

  • Один свіжий плід забезпечує 72% денної норми вітаміну С. Речовина потрібна для профілактики багатьох захворювань.
  • У чайній ложці сухих плодів 15% добової кількості вітаміну А. Цей компонент підтримує здоров’я очей, репродуктивної та імунної систем, бере участь у правильній роботі серця, легенів, нирок та інших органів.
  • Рослинні антиоксиданти. З’єднання захищають клітини від пошкоджень шкідливими речовинами довкілля. Вони зупиняють процеси старіння, запобігають розвитку раку.

Захист серця

5 корисних властивостей кайенського перцю для здоров'я

Кайєнський перець містить капсаїцин. Ця речовина захищає організм від запалень, зміцнює здоров’я кровоносних судин, допомагає знизити артеріальний тиск. У людей, які постійно використовують спецію, ризик ранньої смерті від інсультів, інфарктів знижений на 13%. Ті, хто застосовує перець, менше їсть солі, що сприятливо позначається на загальному стані.

Корисність для травлення

Гостра спеція збільшує вироблення соку та ферментів у шлунку, що допомагають розщеплювати їжу. Капсаїцин сприяє здоров’ю спільноти мікроорганізмів шлунково-кишкового тракту, необхідних для забезпечення імунітету. Важливо пам’ятати, що у деяких людей перець може спровокувати печію.

Підтримка здорової ваги

Гостра їжа прискорює обмін речовин, допомагає спалювати калорії. Споживання перцю пригнічує апетит, сприяє схуднення. Страви зі спеціями приносять задоволення, зменшують спокусу перекусити нездоровою їжею.

Полегшення болю

Послабити неприємний симптом допомагає їжа з гострою спецією. Перець швидко усуває закладеність носа. Лікарські засоби, що мають у складі капсаїцин, використовують для місцевого застосування. Мазі та креми зменшують біль при артриті, остеохондрозі.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяКак не поддаться соблазну употреблять наркотики?
наступна статтяЯк вирішити конфлікт у сімейних відносинах

Додати коментар