додому Фітнес і спорт

Що їсти після тренування

2204
0
Соціальні

Простіше кажучи, м'язова маса починає наростати не в момент занять, а через півгодини-годину після їх закінчення. Якщо сили не підкріпити, все навантаження пропаде дарма. Однак вищеописане справедливо лише для тих випадків, коли мета спортсмена - це нарощування м'язової маси або підтримання тонусу організму. У ситуації, коли тренування практикуються для схуднення або сушіння тіла, підживлювати себе їжею не просто не ефективно, але і шкідливо. Після значних навантажень не рекомендується навіть вгамовувати спрагу, повністю утриматися від їжі і пиття як мінімум на 1 годину.

13-02-15-foto-700x500-1

Що саме потрібно їсти після навантаження

Не тільки після тренування, але і в повсякденному житті перевагу варто віддавати здоровим продуктам. Визначитися, яку їжу слід їсти, допоможе її складу. Виснаженому навантаженням організму, в першу чергу, необхідні вуглеводи - вони повинні становити не менше 60 відсотків раціону.

Неважливо, чи займалася ти фітнесом, чи бігала на біговій доріжці або крутила педалі на велотренажері, саме вуглеводи допоможуть швидше відновити сили і вичавити максимум ефекту від занять. З продуктів багатих на вуглеводи зверни особливу увагу на наступні продукти:

практично будь-які фрукти, за винятком багатих цукром;

 • овочі;
 • ягоди;
 • свіжовичавлені соки;
 • цільнозерновий хліб;
 • сухофрукти, мюслі;
 • бобові - горох, квасоля, боби, сочевиця;
 • крупи, особливо рис, овес і перловка.

По-іншому йде справа з тими, хто займається важкою атлетикою і силовими видами спорту. Їх практикують, коли в пріоритеті - м'язова маса, а для її нарощування не обійтися без білків, значить їм і віддаємо перевагу. Вони повинні формувати не менше 50 відсотків раціону. Після тренування з великими силовими навантаженнями, особливо вітаються їсти наступні продукти:

 • м'ясо - курка, пісна яловичина, телятина, конина (вміст білка в них максимально - від 20 до 25%);
 • яйця у вареному вигляді;
 • молоко і молочні продукти, сири;
 • риба - також багата і протеїнами.

Також не можна забувати, що важливо не тільки задовольнити потребу організму в корисних елементах, але і захистити його від шкідливих. Спортсмени повинні розуміти, що вміст у продуктах жирів обов'язково зводитися до мінімуму - не більше 15 відсотків раціону. Крім того, з раціону протягом перших двох годин після тренування виключаються кофеїновмісні продукти і напої, алкоголь, не варто палити. Особливо це шкідливо для організму, що зазнає енергетичне голодування після навантаження.

Що саме потрібно їсти після тренування, а що зі свого меню краще виключити -важливо знати кожному починаючому спортсмену. Неважливо, з якою метою проводяться заняття - для схуднення або нарощування м'язової маси, від дотримання правил харчування безпосередньо залежить ефективність тренувань.

185 перегл.

Написати відповідь