додому Вагітність і діти

Зелені соплі у дитини: як впоратись батькам

Поява зелених соплів у дитини може бути тривожним симптомом для батьків.

Image by Press ?? Love you ? from Pixabay

За словами педіатра Поліни Пономаренко, цей симптом змушує нервувати більшість батьків. Однак, вона пояснила: зеленуватий відтінок слизу в носі є закономірним симптомом захворювання, який зазвичай з’являється в кінці першого тижня лікування і проходить самостійно.

«Відбувається це через запалення слизової оболонки носа, коли величезна кількість лейкоцитів спрямовується на поле бою, при загибелі яких виділяється фермент пероксидаза, що забарвлює слиз у зелений колір», — уточнила фахівець.

Більше того, ця ознака дає зрозуміти, що імунна система дитини «працює в поті чола» і все, що потрібно — продовжувати надавати допомогу в її роботі. Саме тому при появі зелених сопельок не слід застосовувати спреї з антибіотиками.
?
Якщо ж при ГРВІ виникає ускладнення у вигляді бактеріального синуситу, засоби місцевого застосування не вплинуть на необхідний ефект, у такій ситуації знадобиться призначення системного антибіотика.

Ознаками бактеріального синуситу є:
?
— виділення та закладеність носа більше 10 днів;
— погіршення після поліпшення, посилення виділень та закладеності;
— початок захворювання супроводжується гнійними виділеннями, температурою понад 38 ° С більше 3 днів.
?
«У всіх інших випадках: заспокойтеся, увімкніть зволожувач повітря, продовжуйте видаляти слиз, промиваючи ніс сольовим розчином, давайте вашій дитині більше пити», — підсумувала педіатр.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут