додому Краса і здоров'я

Який простий напій допомагає знизити тиск: висновок вчених

Регулярне вживання чорного чаю дозволяє боротися із високим тиском. Про це заявили вчені із Університету Західної Австралії (University of Western Australia)

Фото canva.com/p/gettysignature/

Дослідники вирішили вивчити вплив цього простого напою на чоловіків та жінок із підвищеним систолічним артеріальним тиском. Учасники наукової роботи випивали по три чашки чорного чаю або напою, що містить кофеїн, без флавоноїдів на день. Показники були оцінені під час поступлення, у перший день, а також через три місяці та півроку.

Виявилося, що чай у порівнянні з іншим напоєм чинив більший вплив на стабілізацію систолічного та діастолічного тиску. Удень зміни показників були незначними, вночі вони опускалися на 10%. Подібний ефект був відзначений у першу добу експерименту – він зберігався протягом шести місяців, при цьому не залежав від початкового рівня артеріального тиску, а також частоти серцевих скорочень піддослідних.

«Результати дослідження демонструють, що певний компонент чорного чаю, крім кофеїну, може впливати на швидкість зміни артеріального тиску в нічний час», – підсумували вчені.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут