додому Дім і затишок

Як виростити гіацинти до Різдва в домашніх умовах

 

Здається, що до зими і Різдва ще багато часу, але про деякі речі варто подбати заздалегідь. Мова йде про вирощування квітів до Різдва.

Якщо ви хочете прикрасити свій різдвяний стіл живими квітами, наприклад, гіацинтами, вам пора вже зайнятися цим.

foto_poradnica_26.10.2014-03_resized

Як вирощувати гіацинти в домашніх умовах?

Для початку вам потрібно купити цибулини гіацинтів, причому, не такі, які ви купували для посадки в своєму саду, а спеціально підготовлені для зимової вигонки. Такі цибулини піддають тепловій обробці, завдяки якій і забезпечується раннє цвітіння гіацинтів.

За кількістю придбаних цибулин потрібно підібрати горщики діаметром не більше десяти сантиметрів. В якості субстрату для гіацинтів підійде універсальна суміш для кімнатних рослин.

Садити цибулини потрібно так, щоб її носик трохи виступав з землі. Після посадки цибулин потрібно полити субстрат. Не поливайте рясно — нехай вода злегка тільки змочить землю.

 

Горщики з цибулинами потрібно перенести в прохолодне темне місце, але добре захищене від морозу.

foto_poradnica_26.10.2014-03-01_resized

Догляд за гіацинтами

Поливати посаджені цибулини гіацинтів треба нечасто, але цибулини не повинні бути сухими.

Іноді цибулина розростається і вилазить з землі. Це стається тому, що у рослини сильні корені, тому вони просто виштовхують неглибоко посаджену цибулину з субстрату. У цьому випадку її варто пересадити. Якщо ви цього не зробите, то, швидше за все, пагони будуть викривлені, і гіацинт не зацвіте.

 

В інше, але все ще прохолодне приміщення переносити горшки з гіацинтами потрібно тоді, коли листя рослини відросте на 4-6 сантиметрів. А коли з’являться бутони, можна переносити гіацинти і в більш теплу кімнату.

Якщо ви помітили, що стеблам потрібна опора, скористайтесь гілками зі свого саду або підберіть відповідні гілочки в парку або в лісі.

Тепер вам слід вибрати кілька рослин, які знаходяться на однаковій стадії розвитку, і пересадити їх в декоративний вазон чи просто у вазу. А коли розпустяться квіти, можна ставити їх на стіл і насолоджуватися чудовим запахом.

Слід зазначити, що в прохолодному приміщенні квіти простоять довше, ніж у теплом.