додому Дім і затишок

Як вибрати ідеальну хурму

176

Ознаки стиглості і прості способи усунути в’яжучий смак – в інструкції. І невипадково. За вмістом натрію, калію, магнію, кальцію, марганцю та заліза вона перевершує яблука. У цьому фрукті вдвічі більше харчових волокон. Хурма дуже поживна за рахунок глюкози та сахарози, через що ці плоди не рекомендується їсти при діабеті та ожирінні. У ній багато вітаміну С, провітаміну А, Р та йоду.

Image by lhadlock50 from Pixabay

«У хурмі міститься багато танінів (сполуки рослинного походження) – звідси та її в’яжучі властивості. Вони мають і інший ефект – закріплюючий. Тому, якщо тільки ви не страждаєте на діарею, багато є її і справді не варто, інакше будуть проблеми зворотного порядку», – пояснює Михайло Воробйов, біолог, агроном.

Цей фрукт має сечогінний ефект, зміцнює судини та серцевий м’яз, заспокоює нервову систему. Вживання цих плодів запобігає дефіциту заліза і йоду в організмі, перешкоджає утворенню каменів у нирках. «Їжа богів» посилено рекомендується вагітним. Вона має тонізуючі властивості, покращує апетит, підвищує працездатність. Крім того, в хурмі міститься велика кількість бета-каротину, який грає одну з найважливіших ролей у профілактиці раку легенів. Дерева хурми живуть по 500 років

Ознака стиглості

У незрілій хурмі містяться таніни, вони і забезпечують плодам в’яжучий смак. Стиглі плоди легко визначити на вигляд і на дотик. Вони м’які та напівпрозорі, із сухою плодоніжкою.

Така хурма має желеподібну м’якоть, темну тонку шкірку, яка легко піддається натисканню.

Якщо ви бачите на ціннику “королік”, беріть не роздумуючи. Незважаючи на непоказну зовнішність – маленькі, кулясті, плоди цього різновиду хурми практично не бувають в’яжучими, вони солодкі, навіть якщо не дозріли. «Королек», як правило, темно-жовтогарячого кольору з коричневою м’якоттю (за що його ще називають «шоколадним»). Але бувають і світлі зеленувато-жовті тугі плоди – як не дивно, вони теж зовсім не в’яжуть рота.

в морозильну камеру, через 10-15 годин плоди можна вийняти, розморозити та насолоджуватися солодким смаком. Ось тільки їсти таку хурму доведеться ложкою – після розморожування вона стане дуже м’якою. ?12 годин.

3. Помістіть плоди хурми в пакет разом із яблуками або помідорами. Останні виділяють етилен, який допоможе хурмі швидше дозріти. Через пару днів хурму вже можна їсти. В’яжучу хурму можна зав’ялити або висушити. Вона стане цілком їстівною.

Юлія Іоніна

Джерело

Додати коментар