додому Краса і здоров'я

Вживання аспірину може знизити частоту виникнення поліпів товстої кишки.

302

Зв’язок між регулярним прийомом аспірину та зниженням ризику передракових поліпів товстої кишки може бути найбільш сильним у людей з певними генетичними варіантами. У журналі Національного інституту раку дослідники повідомляють, що вживання аспірину, мабуть, сильніше знижує частоту виникнення поліпів товстої кишки у жінок з альтернативними формами гена, який бере участь у метаболізмі аспірину, ніж у жінок із найбільш поширеною формою гена.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Вживання аспірину може знизити частоту виникнення поліпів товстої кишки — аналізуються дані дослідження здоров’я медсестер.

«Кілька досліджень показали, що аспірин може допомогти запобігти поліпам товстої кишки, але оскільки терапія аспірином також пов’язана з ризиками, було б корисно визначити тих, хто з найбільшою ймовірністю отримає користь, — каже Ендрю Т. Чан, доктор медичних наук, MPH, зі шлунково-кишкового відділення MGH, провідний автор статті автор. Ми вирішили вивчити ген ферменту, який метаболізує аспірин і, як відомо, має різні форми, які уповільнюють цей процес.

Дослідження

У дослідженні здоров’я медсестер із середини 1970-х років взяли участь понад 120 000 зареєстрованих медсестер-жінок, яким кожні два роки пропонувалося заповнювати анкету про фактори ризику розвитку раку та серцево-судинних захворювань. У 1980 році до запитальника NHS були додані оцінки дієти, використання аспірину та обстеження товстої кишки, а в 1990 році багато учасників надали зразки крові, які можна було проаналізувати на генетичні фактори.

У поточному дослідженні проаналізовано зразки крові учасників, які повідомили про проведення ендоскопічного обстеження товстої кишки в період з 1990 по 1998 рік. Близько 500 із цих учасників були діагностовані з аденомою – типом колоректального поліпа, який може перерости в рак, – та їх дані були зіставлені з контрольною групою, що складається з рівної кількості жінок, у яких не було діагностовано поліпів.

Результати

У той час як частота виникнення поліпів була значно нижчою у тих, хто регулярно приймав аспірин, який визначається як дві або більше таблетки на тиждень, ця перевага була в першу чергу помічена в учасників з різними формами ферменту, відомого як UGT1A6. Серед учасників із найпоширенішою формою ферменту поліпшення ризику був статистично значимим. Як і в попередніх дослідженнях, чим вище споживання аспірину, тим більше зниження ризику, але знову ж таки, це поліпшення було найсильнішим у пацієнтів із зміненою формою ферменту. Ці змінені гени уповільнюють метаболізм аспірину, тому він може довше затримуватись в організмі. Це може пояснити, чому аспірин може надавати більш сильну дію у запобіганні утворенню поліпів у цих людей з повільним метаболізмом, — каже Чен. Але збереження аспірину в організмі також може збільшити ризик побічних ефектів, таких як кровотеча.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар