додому Краса і здоров'я

Вітамін Е для волосся – відновлення зростання, структури і блиску

2023

Вітамін Е для волосся життєво необхідний. Але лише відносно недавно виробники косметичних засобів почали випускати косметику, до складу якої входить вітамін Е, здатний проникати в глибокі шари шкіри. Для цього до складу шампунів і масок для волосся вводяться спеціальні речовини, що допомагають вітаміну Е проникнути в шкіру.

05-02-15-foto-700x525-1

Від чого може випадати волосся

Стан волосся залежить, як від загального стану здоров’я людини, так і від впливу навколишнього середовища. При проживанні в екологічно неблагополучних районах (наприклад, при наявності в населеному пункті шкідливих виробництв), регулярній дії сонячних променів, вітру і пилу, фарбуванні волосся хімічними фарбами, постійне сушіння за допомогою фена може статися стійке порушення росту волосся і навіть його випадання.

Не менше значення має і стан внутрішніх органів: причиною випадіння волосся можуть стати захворювання органів травлення, ендокринної та нервової систем. Має значення і спадковість, наприклад, якщо у близьких родичів було сухе ламке волосся, то, швидше за все, воно буде таким же і в їхніх нащадків.

Вітамін Е проти випадіння волосся

Вітамін Е або токоферол (правильніше – токофероли, найбільш активним з яких є альфа-токоферол) – це жиророзчинний вітамін, який бере активну участь у клітинному обміні речовин. Основна його функція – антиоксидантний, тобто придушення дії токсичних вільних радикалів. Токофероли віддають один зі своїх атомів активним вільним радикалам, перетворюючи їх на неактивну речовину.

Вільні радикали завжди утворюються в результаті клітинного обміну. Важливо, щоб при цьому зберігалася рівновага між вільними радикалами і нейтралізуючими їх антиоксидантами. Якщо вільних радикалів стає більше, ніж антиоксидантів, людина починає хворіти, старіти, в тому числі у неї випадає волосся.

 

Вітамін Е при випаданні волосся повинен входити до складу комплексного лікування. Призначають його зазвичай або у вигляді багатих токоферолами продуктів харчування, або у вигляді лікарських препаратів – синтетичних токоферолів для прийому всередину.

 

Токоферолів для зовнішнього застосування не існує. І численні рекомендації народних цілителів і просто умільців із застосування олійних розчинів для прийому всередину в якості масок та аплікацій для волосся – це ілюзія. Стан волосся від таких масок може покращитися, але не за рахунок вітаміну Е, а за рахунок присутності в його масляних розчинах поліненасичених жирних кислот (ПНЖК – лінолевої і ліноленової – сьогодні їх частіше називають Омега-3). Вітамін Е для кінчиків волосся (щоб вони не сіклися) також потрібно приймати всередину. ПНЖК і в цьому випадку надають сприятливий вплив на волосся.

При зовнішньому застосуванні вітамін Е не потрапляє в середні і глибокі шари шкіри і відразу ж при нанесенні на волосся окислюється, тобто втрачає всі свої корисні властивості.

Косметичні засоби з вітаміном Е

Що стосується косметичних засобів з вітаміном Е, то вони дійсно ефективні, якщо зроблені за сучасними технологіями. Додавання в косметичні креми, маски для волосся, шампуні певних речовин, що мають схожість з речовинами, які беруть участь у природних обмінних процесах, здатність косметичних засобів вбудовуватися в природні процеси, що протікають в шкірі, а також невеликі розміри молекул активної речовини (вітаміну Е) забезпечують проходження його крізь неушкоджені бар’єрні структури рогового шару шкіри.

До косметичних засобів, застосовуваним при випаданні волосся, відносяться різні маски для волосся і шампуні з вітаміном Е. Застосовується також мезотерапія – мікроін’єкції різних ліків (наприклад, вітаміну Е) в шкіру голови.

Косметичні лінії для волосся з вітаміном Е

Виробники косметики сьогодні намагаються випускати лінії, спрямовані за доглядом за волоссям. До складу таких ліній входять зазвичай маски і шампуні, призначені для догляду за певним типом волосся.

Прикладом такої косметики може бути лінія Щоденного догляду для всіх типів волосся косметичної компанії Dikson (Італія):

  • шампунь з вітаміном Е і пантенолом для щоденного застосування – ефективно зволожує волосся, вітамін Е забезпечує високорезультативний анти-ейдж догляд (догляд, спрямований на те, щоб запобігти старінню) і нейтралізацію вільних радикалів; шампунь можна використовувати щодня, його наносять на волосся легкими масажними рухами, злегка збиваючи, потім змивають водою; після цього наносять маску тієї ж лінії;
  • легка маска з пантенолом і вітаміном E – маска для волосся миттєвої дії, до складу якої входить натуральний антиоксидантний комплекс; пантенол забезпечує інтенсивне зволоження, а вітамін Е відновлює нормальний кровообіг в капілярах, забезпечуючи таким чином живлення волосяної цибулини; маска наноситься на вологе, вимите шампунем волосся; її розподіляють по всій волосистій частині голови, розчісують волосся, витримують близько 15 хвилин, а потім змивають.

Вітамін Е для волосся зазвичай призначають у вигляді лікарських препаратів або БАДів для прийому всередину в поєднанні з косметичними засобами з вітаміном Е для догляду за волоссям.