додому Краса і здоров'я

Вітамін Е для шкіри обличчя – вирішення багатьох проблем

3629

Вітамін Е для шкіри обличчя – це незамінний засіб. Для поліпшення стану шкіри обличчя та її оздоровлення вітамін Е приймають всередину у вигляді капсул, а також наносять на шкіру – для цього косметична промисловість випускає різні зовнішні косметичні засоби – креми, лосьйони і так далі.

05-02-15-foto-700x469-1

Як діє вітамін Е для обличчя

Жиророзчинний вітамін Е (токоферол) є біологічно активною речовиною, що надає активний вплив на стан шкіри обличчя. Основний механізм дії токоферолу пов’язаний з його антиоксидантними властивостями – придушенням дії токсичних вільних радикалів, що утворюються в процесі окислювально-відновних реакцій в клітинах шкіри. Усунення токсичного впливу на шкіру сприяють активізації обмінних процесів в клітинах шкіри, клітини оновлюються, шкіра стає більш молодою і еластичною.

Ще один механізм дії токоферолів на шкіру пов’язаний з їх регулюючим впливом на гормональний фон. Як відомо, стан шкіри багато в чому залежить від наявності жіночих і чоловічих статевих гормонів. З їх недоліком пов’язані сухість і старіння шкіри, а з надлишком – підвищена жирність, зміна складу шкірного сала і вугрі.

Вітамін Е тонізує функцію скелетної мускулатури, а також гладкої мускулатури внутрішніх органів і стінок кровоносних судин. Підвищення рухової активності людини в поєднанні з поліпшенням кровообігу також позитивно діє на шкіру обличчя.

Нарешті, не останнє значення для стану шкіри обличчя має імунітет – хороший імунітет пригнічує поширення вугрового висипу і різних ускладнень цього захворювання. Вітамін Е покращує білковий обмін речовин, що в свою чергу сприяє зміцненню імунітета.

Вітамін Е від прищів

Основними причинами появи прищів або вугрової висипки є порушення гормонального фону і зниження імунітету. Під впливом підвищеного вмісту в крові чоловічих статевих гормонів підвищується секреція шкірного сала і змінюється його хімічний склад – воно стає в’язким, закупорює протоки сальних залоз і сприяє розмноженню в замкнутому просторі бактеріальної інфекції – так формуються прищі.

При вугровому висипанню вітамін Е призначають, як у вигляді капсул для прийому всередину, так і у вигляді різних кремів і лосьйонів для жирної шкіри обличчя.

Вітамін Е проти зморшок

Вітамін Е надає опосередкований регулюючий вплив на стан шкіри. Тому його призначають не тільки при жирної, але й при сухій, старіючій, схильної до утворення зморшок шкіри обличчя. Після проведеного курсу лікування (всередину у вигляді капсул і зовнішньо у вигляді зволожуючого крему) шкіра обличчя стає більш пружною, молодою, колір її – свіжим, а овал – підтягнутим.

Капсули вітаміну Е для обличчя

Вітамін Е в капсулах для прийому всередину випускається по 800, 400, 200 і 100 МО або мг (1 МО відповідає 0,67 мг токоферолу або 1 мг токоферолу ацетату). Активною діючою речовиною капсул є синтетичний аналог природного вітаміну Е – токоферолу ацетат.

При прийомі всередину в кишечнику всмоктується половина токоферолу ацетату, що міститься в капсулі. Для більш повного всмоктування вітаміну Е його слід приймати після їжі на тлі виділення в дванадцятипалу кишку жовчі. У крові вітамін Е утворює комплекс транспортним комплексом з ліпопротеїдів, який доставляють його до клітини тканин. При надходженні в клітини токоферолу ацетат відразу ж включається в клітинний обмін речовин.

При регулярному прийомі вітаміну Е або їжі, багатої цим вітаміном, він накопичується в м’язовій і жировій тканині, печінці, гіпофізі, надниркових залозах, еритроцитах і яєчках у чоловіків. Тому невеликі перебої з надходженням вітаміну Е в організм не страшні.

Токофероли нормалізують гормональний фон, затримують процес старіння шкіри обличчя, попереджають розвиток онкологічних захворювань, цукрового діабету і тромбозів, підвищують фізичну і нервово-психічну витривалість, імунітет, захищають організм від інфекцій та інтоксикацій.

Капсули вітаміну Е для обличчя призначають у складі комплексного лікування вугрового висипання, хронічних шкірних, в тому числі, алергічних захворювань, а також для попередження старіння шкіри і утворення зморшок.

Призначають також вітамін Е для очей – він попереджає розвиток катаракти.

Капсули приймають внутрішньо, не розжовуючи, під час або відразу після їжі. Доза підбирається індивідуально лікарем. Курс лікування для дорослих це в середньому по 100-200 МО на добу протягом одного-двох місяців. Курс лікування триває від чотирьох до восьми тижнів.

Косметичні засоби з вітаміном Е

Багато косметичних компаній випускають крем для обличчя з вітаміном Е. До складу таких косметичних засобів входять речовини, що допомагають вітаміну Е проникати всередину шкіри. Наприклад, зволожуючий крем Malin + Goetz з вітаміном Е для будь-якого типу шкіри (США), зволожуючий крем Korres з антиоксидантним захистом (Греція), Holika Prime Youth (Корея) – крем для обличчя з фіто-плацентою, до складу якого входить органічне масло з насіння коричневого рису – джерело вітаміну Е та ін. Випускається також вітамін Е для повік у вигляді кремів (наприклад, крем для повік NUTRIGANICS британської компанії The Body Shop), вітамін Е для губ (бальзам для губ Vitamin E Lip Conditioner SPF 15 від компанії Jo Malone).

Шкода, та самостійно приготовані косметичні засоби (маски з вітаміном Е, вітамін Е для брів) не ефективні через те, що міститься в натуральних маслах вітамін Е практично не потрапляє в глибокі шари шкіри.

наступна статтяРозвантажувальний день на кефірі: відмінна альтернатива дієті