додому Краса і здоров'я

Віруси мають свою імунну систему

322

Дослідження, проведене американські мікробіологи, показало наявність у одного з вірусів аналога імунної системи. Білок руйнує захист шкідливих для вірусу бактерій. В ході аналізу з’ясувалося, що геном бактерії містить в собі білок CRISPR/Cas, що зустрічався вченим раніше тільки всередині самої бактерії. Поява цього унікального гена пов’язано з можливістю клітин бактерії частково асимілювати, а згодом використовувати окремі елементи чужорідної ДНК.

Бактеріофаги-це найпоширеніші види бактерій на Землі. Вони мають величезне значення для розвитку екосистеми нашої планети, проте, інформація про них, якою володіють на сьогоднішній день вчені, є дуже мізерною. Після потрапляння мікроба даний вірус змушує бактерію синтезувати свої власні білки, що і сприяє загибелі клітини. Це дозволило вірусам виробити власну імунну систему, що захищає їх від холерних вібріонів, шляхом асиміляції ДНК інших бактерій.

Один з головних способів застосування властивостей бактеріофагів – антибактеріальна терапія, яка є вкрай ефективною альтернативою лікуванню, що передбачає використання антибіотиків.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут