додому Поради

Що впливає на тяжкість перебігу COVID-19, розповів лікар

Коронавірус може протікати у кожного пацієнта по-різному. Інфекція у кожному окремому випадку має свої особливості, проте можна виділити загальні фактори, що впливають на тяжкість захворювання

Фото canva.com/p/photocreo/

Насамперед клінічну картину ускладнюють супутні хвороби. Особливо ризик несприятливого перебігу COVID-19 підвищує гіпертонія, діабет, ішемічна хвороба серця, патологія крові, онкологічні стани. Про це розповів лікар-терапевт вищої категорії Сергій Черемушкін. За його словами, лише 5-15% заражених переносять коронавірус тяжко.

Крім того, є інші фактори, від яких залежить перебіг інфекції. «Це вірулентність, тобто небезпека та агресивність поточного штаму вірусу, особливості імунної відповіді конкретного індивідуума, вірусне навантаження, тобто отримана доза вірусу», – наголосив медик.

Він повідомив, що медики стикаються з випадками, коли молоді люди без факторів ризику страждають на важке ураження печінки з розвитком респіраторного дистрес-синдрому внаслідок зараження коронавірусу. Це тип дихальної недостатності, який характеризується швидким початком широкого запального процесу у легенях.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут