додому Краса і здоров'я

Розацея піддається простому лікуванню!

На сьогоднішній день зовнішність людини має величезне значення. Це вже не просто показник здоров’я, а й соціальний фактор, який відображає успішність особистості. Недоглянуті люди з жирним волоссям, прищами на обличчі відштовхують, не можуть домогтися істотного підйому по кар’єрних сходах. Проблем зі шкірою сучасній медицині знайомо багато, одна з них — розацеа.

17-01-15-foto-700x475-1

Розацеа: причини

Розацеа — хронічне захворювання шкіри, основним симптомом якого — стійка гіперемія (почервоніння) шкіри обличчя і формування горбів, гнійників і ін. проявів. Приблизно в 50% випадків розацеа протікає з ураженням очей.

На сьогоднішній день точна причина розацеї не відома, але все ж існує безліч теорій з приводу розвитку цього захворювання. Так, існує думка, що в основі формування розацеї лежить підвищення чутливості судин обличчя до різного роду впливам. У хворих у відповідь на подразники поверхневі судини шкіри розширюються, а ось у здорових людей вони не провокують жодних реакцій.

Багато теорії з одного боку мають під собою підставу, але не знаходять 100% підтвердження. Однією з таких є теорія про мікроскопічні кліщі — демодекс. Цей кліщ виявляється в сальних залозах волосяних фолікулів. Вважалося що цей він може спровокувати особливе захворювання — демодекоз, який надалі і стає причиною розацеї. Але сьогодні доведено, що демодекс може бути діагностований і у абсолютно здорових осіб. Більшість дослідників додає демодексу другорядну роль в розвитку захворювання. Виявлення цього кліща може бути не причиною розвитку, а наслідком шкірних змін.

Згідно ін. теорії поява рожевих акне пов’язано з гастритом. Воно пояснюється впливом бактерій, а саме Helicobacterpylori. Крім того, деякі лікарські препарати можуть бути провокаторами рожевих вугрів, наприклад кортикостероїдні мазі, які не можна наносити на шкіру обличчя.

Розацея: фактори ризику

Найчастіше захворювання розвивається у жінок в передклімактеричному періоді. Але все ж розацея характерна і для чоловіків. Вважається, що генетично схильні люди північних місцевостей. Крім того, факторами ризику можна назвати захворювання травного тракту, найбільш часто гастрит. Порушення в роботі ендокринної системи, наприклад клімактеричний синдром, цукровий діабет та ін. різного роду збої в роботі імунної захисту, хоча цей фактор трактується по-різному.

Спровокувати загострення можуть холод або жар, вітер, алкоголь, тривале перебування на сонці і різні емоційні сплески. До речі, згідно з більш детальним дослідженням, не був однозначно доведений фактор стресів у формуванні розацеї. У ході дослідження швидше було доведено, що саме вже розвинене захворювання впливає на психологічний стан пацієнта.

Розацея: симптоми

Основні симптоми розацеї — стійка гіперемія обличчя, найчастіше почервоніння поширюється на центральну частину обличчя — лоб, ніс, підборіддя і щоки. Але почервоніння може перейти на груди і спину. Крім почервоніння неодмінно формуються висипання на шкірі обличчя, спочатку на тлі почервоніння утворюються невеликі рожеві горбки, які називаються папулами, поступово, вони перетворюються в гнійнички — пустули, прищі і вугрі.

В області почервоніння формуються ущільнення, але такі прояви найчастіше з’являються на пізніх стадіях хвороби. Поступово відзначається розширення судин, які виступають червоною судинною сіткою.
Найчастіше у чоловіків формується рінофіма — стійке ущільнення і гіперемія шкіри носа. Крім того, формується ураження очей. Воно проявляється почервонінням, сухістю, відчуттям піску або стороннього тіла в очах. Розацея не проходить самостійно, але її прояви можуть з’явитися, а після зникати на деякий час.
Про початок розацеї можна говорити, у разі якщо у хворого легко і часто червоніє обличчя. Для чоловіків особливу увагу необхідно приділяти такому симптому як почервоніння обличчя після прийому алкоголю.

Розацея: як правильно лікувати?

17-01-15-foto-700x528-2

Варто пам’ятати, що розоацяа може переходити в більш важкі стадії, які важко лікуються. Наприклад, сильне розширення судин і рінофома. З цих причин, поява рожевих вугрів — причина для термінового звернення за медичною допомогою до лікаря-дерматолога. Своєчасно виявлене захворювання, може не тільки врятувати від прояву розацеї, але і запобігти розвитку хвороби. На жаль панацеї, від цього захворювання немає, але у практично 90% захворілих є можливість контролювати прояв вугрів. Категорично заборонено займатися самолікуванням.

Лікування розацеї може бути місцевим і загальним. Під місцевими мається на увазі використання різних мазей, кремів, наприклад стартові склади з іхтіолом, нафталаном. Традиційно використовують холодні примочки, з використанням лікувальних трав — деревію, чистотілу та ін.

Для лікування основних форм розацеї нерідко використовують антибактеріальні препарати, однак складність вибору зобов’язує їх застосування тільки після призначення лікаря. Існують і більш складні методи лікування, до яких вдаються в більш складних випадках.

Курс лікування може тривати від декількох тижнів до декількох місяців, адже розацея це хронічна патологія, від якої неможливо так просто позбутися. Останнім часом лікування розацеї на обличчі передбачає використання електрокоагуляції — вплив слабким електричним струмом, кріодеструкції — вплив рідким азотом. Так само можуть бути використані дермабразії — особливі види лазера.

Для лікування розацеї можуть бути використані деякі форми пілінгу, але при цьому, багато видів цієї методики знаходяться на стадії вивчення. Сучасні лікарі-дерматологи при лікуванні розацеї використовують комбінації з методів лікування. При цьому вибираються окремі засоби і методики за показаннями. Все залежатиме від стадії захворювання і ступеня вираженості клінічних симптомів.

Для того щоб захистити себе від рожевих вугрів необхідно виконувати ряд нескладних правил. У першу чергу необхідно постаратися не зловживати сонячними променями, не перегріватися і не переохолоджуватися. Крім того, варто уникати гарячих напоїв, гострих спецій і алкоголю, які так чи інакше можуть стати причиною гастриту або спровокувати його загострення. Жінкам необхідно використовувати якісну косметику і засоби по догляду, які не містять спиртів і різних подразників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут