додому Поради

Подарунки на День святого Валентина в традиціях різних народів

Коли вщухає щорічна суєта навколо новорічних свят, приходить час задуматися, що подарувати на День Святого Валентина своїм коханим і близьким. Адже в цей день прийнято зізнаватися в коханні, а ще краще зробити при цьому приємний подарунок.

Уміння дарувати подарунки — це дар, даний згори, або мистецтво, придбане від великого бажання робити своїм близьким приємне. А й справді, багатьом людям більше подобається дарувати подарунки, ніж їх отримувати. Благо, приводів для цього можна знайти дуже багато, від найпопулярніших свят, таких як День народження, Новий рік і Різдво, весілля, Великдень, 8 березня, 14 лютого, до таких, про які часом не всі й знають, наприклад, будь-які професійні свята — День працівника міліції, сільського господарства, податкової, а також День Матері, іменини і багато інших. Свято і привід для подарунка існує кожен день, і якщо це приносить вам задоволення, то даруєте подарунки своїм близьким частіше.

30-12-14-foto-600x450-1

Щороку в День Cвятого Валентина, випадає на 14 лютого, люди всіх країн світу дарують один одному усмішки і подарунки. У якихось народів їх підносять всім — і коханим, і близьким, і просто перехожим, а інші обдаровують лише своїх коханих. Про те, як краще дарувати подарунки на День Святого Валентина, розкажуть традиції, що встановилися в багатьох країнах.

Традиція дарувати подарунки на День Святого Валентина

День Cвятого Валентина, названий в народі Днем Закоханих, в усьому світі святкують дуже давно. Спочатку це було католицьке свято, що відзначається в Європі з XIII століття, і тільки в XVIII столітті його почали святкувати в Америці, а ось до нас воно прийшло набагато пізніше, десь у середині 90-х років минулого століття. Напевно, сьогодні вже ніхто не може розповісти достовірну історію Дня Святого Валентина, так як існує кілька її версій, але про традиції зізнаватися в коханні і дарувати подарунки в цей день знає багато хто.

Які ж подарунки на День Закоханих вважаються найбільш традиційними? Однозначної відповіді на це питання не знайти, так як у всіх країнах з роками встановилися свої традиції святкування і, в тому числі, подарунків на День святого Валентина. Але найпоширенішими, звичайно ж, вважаються валентинки, квіти та солодощі.

Валентинки — з історії це любовне послання святого Валентина своєї коханої. Вважається, що потрібно робити коханим валентинки своїми руками, писати на них можна чотиривірш з визнанням або побажанням любові. А ось підписувати адресата на валентинці не прийнято. Таке послання, зроблене власноруч, виходить найбільш щирим і подобається улюбленим половинкам набагато більше, ніж куплені в магазинах листівки-сердечка, надруковані у мільйонних тиражах.

Квіти — до Дня Cвятого Валентина їх так само активно дарують у багатьох країнах. За деякими повір’ями вважається, що це повинні бути червоні троянди. Хоча в Данії прийнято посилати своїм улюбленим сухі квіти, а в Саудівській Аравії заборонено продавати квіти до Дня Cвятого Валентина, оскільки це свято у них заборонене.

Солодощі — це найприємніша традиція Дня всіх Закоханих, і підтримують її багато народів. Мабуть,  найсолодший День Валентина проходить в Італії, так як дарувати солодощі на це свято там вважається обов’язковим. В Америці коханим дарують цукрові марципани, а в Японії — шоколадні фігурки святого Валентина. До слова, японці вважають 14 лютого чоловічим святом, отже, і шоколад в цей день дарують тільки жінки чоловікам. Кожна японка може прямо на вулиці підійти до чоловіка і, подарувавши йому шоколадного повелителя закоханих, зробити визнання в любові — це не вважається поганим тоном, вульгарністю або непристойною поведінкою, а лише приємною традицією. У нас на День Закоханих теж дарують солодощі, але найчастіше це просто шоколадні цукерки у формі серця.

Як бачите, дарують подарунки на День святого Валентина майже всі народи, це свято можна порівняти з Новим роком, коли в усьому світі панує відповідна атмосфера, звеселяючий і піднімаючий настрій. Різниця лише в тому, що День всіх Закоханих наповнений романтикою і почуттями, що вириваються з люблячих сердець. У цей день всім хочеться кохати і бути коханими, і звичайно ж, отримувати приємні подарунки.

Сьогодні подарунки на 14 лютого настільки різноманітні, що при бажанні можна легко здивувати свою половинку оригінальністю вибору.