додому Поради

“Не робіть цього”: Добриво для картоплі, яке зробить бульби дрібними та хворобливими

139

Ось яке підживлення дає такий ефект.

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Весняна пора незмінно асоціюється у багатьох із нас із початком городніх робіт. У цей час ми висаджуємо овочі, якими харчуватимемося цілий рік. І куди ж у цьому питанні без картоплі? Саме цю культуру вирощує абсолютна більшість дачників, оскільки вона виступає одним із найпопулярніших продуктів на наших столах. Щоправда, за неправильного догляду та підживленні картопля росте дрібною. Причому іноді такий ефект дають найпопулярніші добрива.

Чому картопля росте дрібною: думка аграрія

Щоб картопля була великою, при висадженні насіння в кожну лунку вносять певні добрива. Але деякі з них можуть дати зовсім інший результат, ніж той, на який ми чекаємо.

Яке добриво робить картоплю дрібною

Багато городників при висадці картоплі вносять у землю деревну золу. Але досвідчені аграрії радять не робити цього. На те є відразу кілька причин:

  • У золі накопичується велика кількість кальцію, який перешкоджає накопиченню калію картоплею. У результаті бульби ростуть дрібними та з низьким вмістом крохмалю.
  • Для повноцінного зростання картоплі потрібен слабокислий ґрунт, у крайньому разі ґрунт із нейтральною кислотністю. А ось попел відомий тим, що розкислює ґрунт. Саме тому застосування його буде добре лише у випадку із сильнокислим ґрунтом. В іншому разі після внесення золи в слабокислий і нейтральний ґрунт картопляне бадилля ростиме слабким, що не дозволить отримати хороший урожай.
  • При висадженні картоплі внесення в лунку золи може спровокувати появу парші. Річ у тім, що парша має не грибкову, а бактеріальну природу. Ось тому на неї і не діють фунгіциди. А ось велика кількість золи може прискорити поширення парші, оскільки для цього їй відмінно підходить лужний ґрунт.

Тепер ви знаєте, чому з-за золи картопля росте дрібною і кволою. А щоб коренеплід дав добрий урожай, неодмінно слід проростити його перед посадкою.

Джерело

Додати коментар