додому Краса і здоров'я

Медики заявили, що коронавірус здатний викликати аномалії в структурі мозку

287

Американські медики припускають, що коронавірусна інфекція викликає тривалі зміни в мозку людини. Аномальні симптоми можуть зберігатися протягом півроку після одужання від Ковід-19.

Фото canva.com/p/photocreo/

В ході дослідження за допомогою SWI-томографії вчені виявили зміни в структурі лобових звивин і правій частині проміжного мозку. Подібні процеси виникли у більшості респондентів, які нещодавно перехворіли коронавірусом. Згідно з даними, оприлюдненими прес-службою радіологічного товариства Північної Америки, аномалії структури мозку, викликані хворобою, зберігаються у пацієнтів і після півроку з моменту одужання.

В обстеженні брали участь 46 перехворілих на Ковід-19 і 30 здорових респондентів. Використовуючи метод SWI-томографії, заснованої на магнітній сприйнятливості тканин людського тіла, американські медики виявили невідомий раніше вид змін в структурі мозку, характерний для пацієнтів, які перехворіли SARS-CoV-2. Медики зробили висновок про довготривалість змін, обробивши дані тих випробовуваних, які перехворіли на Ковід-19 не раніше ніж за півроку до початку обстеження.

Крім аномалій мікроструктури лобових часток і проміжного мозку, коронавірусна інфекція може викликати і інші порушення роботи мозку, наприклад, зниження когнітивних здібностей, погіршення пам’яті або мозкову гарячку.

Додати коментар