додому Поради

Ліки від закрепів, які покращують пам’ять

Вчені з’ясували, що ліки від закрепів можуть покращувати когнітивні здібності.

При тяжкому перебігу психічних захворювань можуть проявлятися когнітивні порушення. Сьогодні немає достатньо хороших препаратів, які б не мали побічних ефектів.

Попередні дослідження на тваринах показали, що препарати, націлені на один з рецепторів серотоніну (рецептор 5-HT 4), покращують когнітивні функції. Тепер група британських дослідників протестувала препарат прукалоприд, націлений на цей рецептор і виявили поліпшення когнітивних функцій. Прукалоприд призначається при закрепах і має прийнятний рівень побічних ефектів, якщо приймати його під наглядом лікаря.

У дослідженні взяли участь 44 здорових добровольців, з яких 23 отримували ліки, а 21 плацебо. Через 6 днів всім добровольцям зробили МРТ головного мозку. Попередньо учасникам показали серію зображень тварин і природи. Вони переглянули їх ще раз, а також аналогічні зображення під час сканування. Після добровольці взяли участь у тесті на пам’ять. Їх попросили відрізнити зображення, які вони бачили до і під час сканування, від набору абсолютно нових.

«Учасники, які приймали препарат протягом 6 днів, показали кращі результати, ніж ті, хто отримував плацебо. Група втручання ідентифікувала 81% раніше переглянутих зображень в порівнянні з 76% в групі плацебо», — зазначають автори дослідження.

Вчені підкреслюють, що це експериментальна робота стане для них відправною точкою. Вони планують провести більше досліджень.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут