додому Поради

Кращі засоби від проносу: вибір медиків

3672

Пронос, або як на медичній мові – діарея відбувається у випадку, якщо провокуючий фактор змушує м’язи травного тракту швидко скорочуватися. Більшість з нас відома одна єдина причина недуги – інфекційне захворювання, а саме кишкова інфекція. Але не все так просто, і залежно від причини діареї, підбирається відповідне лікування.

10-01-15-foto-700x467-2

Які бувають основні причини проносу?

Причиною проносу, як у малюків, так і у дорослих може стати стрес і підвищена тривожність. Багато хто з нас можуть пригадати ранок перед важливою подією, наприклад перед іспитом, коли несподівано прихоплює живіт.

Варто відзначити, що найбільш частою причиною формування проносу є патогенні мікроорганізми. Найбільш частими збудниками кишкових інфекцій стають сальмонели або стафілококи, різні віруси (ротавірус та ін.). Або ж це можуть бути харчові отруєння.

Причиною проносу можуть бути й особливі реакції організму, наприклад лактози – ферменту, який розщеплює цукор в молочних продуктах. Неперетравлений молочний цукор викликає спазми кишечника, підвищене газоутворення і, відповідно, діарею. Не варто забувати і про побічні дії деяких лікарських препаратів. Вони можуть порушувати нормальне травлення і викликати понос.

Засоби від проносу: яке вибрати?

Найчастіше понос проходить протягом декількох днів. У разі якщо діарея викликана переживаннями і стресовою ситуацією, то можуть допомогти закріплюючі препарати, в’яжучі та заспокійливі засоби.
У разі синдрому роздратованого кишечника, в першу чергу варто шукати причину його появи. У разі якщо мова йде про дисбактеріоз, то лікар призначить відповідне лікування пробіотиками. Якщо пронос спровокований переїданням, нетравленням, то допомогти можуть ферментативні препарати.

У разі якщо діарея проявляється як побічний ефект від прийому лікарських препаратів, то не обійтися без консультації фахівця. У першу чергу необхідно говорити про скасування засобів або ж їх заміні.
Якщо ж мова йде про кишкову інфекцію, то одними таблетками не обійтися. Варто побоюватися зневоднення організму, що може стати загрозою здоров’я і навіть життя хворого. Крім того, необхідно звертати увагу на сам стілець, а точніше на його домішки. Небезпечними вважаються вкраплення крові. У такому випадку, крім препаратів проти проносу призначається і супутнє лікування.

Таблетки від проносу лоперамід: опис

10-01-15-foto-700x526-1

Лоперамід випускається у формі капсул, а також розчину, який призначений для прийому всередину. Крім того, препарат роблять у таблетованій формі. Засіб належить до групи медикаментів, які пригнічують перистальтику кишечника. Лоперамід забезпечує придушення діареї за рахунок вивільнення простогландину і ацетилхоліну.

Крім того препарат підсилює тонус сфінктера, що знижує частоту позивів до дефекації і утримування калу. Після прийому ліків його дія починається буквально через годину, що для класу протидіарейних засобів – досить швидко. Тривалість стабілізації стільця охоплює період від 4 до 6 год.

Лоперамід показаний до застосування при лікуванні гострої і хронічної форми діареї. Препарат може використовуватися як додатковий засіб для лікування розладу кишечника, яке має інфекційне походження. Крім того, засіб може призначатися для усунення всіх супутніх захворювань роздратованого кишечника.

Таблетки від проносу левоміцетин: опис

10-01-15-foto-700x536-3

Левоміцітін відноситься до класу протимікробних препаратів, який ефективний відносно великого числа грампозитивних і негативних мікроорганізмів. Він має бактеріостатичну дію, а у високих концентраціях бактерицидну відносно деяких штамів бактерій. Істотним плюсом цих ліків є той факт, що стійкість до нього розвивається повільно.

Після перорального прийому препарату, його біодоступність становить 80% буквально через 1 – 3 год. Дія засоби триває протягом 4 – 6 год.

Перевірені народні засоби для лікування проносу

Практично всі народні засоби для лікування проносу засновані на закріпленні стільця. Так, наприклад, одним з найпоширеніших складів є відвар на житньому хлібі. Рецепт приготування зовсім простий. Для відвару знадобиться сухий житній хліб або грінки, сухарі, які необхідно замочити в теплій воді, і залишити на 15 – 20 хв. Приймати необхідно протягом дня. Зазвичай такий засіб допомагає протягом доби.

Не варто забувати і про лікарські трави, наприклад полину. Найчастіше використовують настій полину на горілці. Приймати таку настоянку необхідно кожні 3 год по 20 крапель. Якщо засіб неможливо зробити або купити, то можна приготувати відвар. Для його цього необхідна 1 ч. л. полину на 1 ст. води, отриману суміш необхідно прокип’ятити. Приймати такий відвар необхідно в теплому вигляді. Не можна додавати цукор, пити тільки в натуральному вигляді.

Один з найзнаменитіших зміцнювальних засобів – кора дуба. Коли пронос носить хронічний характер і триває більше 2-х днів. Кора дуба може допомогти у всіх випадках. Для приготування відвару необхідно взяти дрібку дубової кори, додати 1,5 ст. води і кип’ятити протягом 8 – 10 хв, так щоб у підсумку залишилася 1 скл. рідини. Приймати відвар необхідно по 1 ст. л. 3 рази на день.

10-01-15-foto-700x460-4

У разі якщо діарея у дитини, то відмінним закріпним засобом може стати рис. Це один з найбільш безпечних засобів для дітей. У лікування проносу використовується осад прокипяченного рису, який необхідно проціджувати через марлю. Від діареї допомагає не тільки проціджений залишок, але і рисовий відвар або рисова каша, яка повинна бути зварена на воді, без солі.

В як зміцнювальний засіб підійде юшка з квасолевого борошна, квасолевий суп.

Як ліки від проносу можна приймати водний розчин марганцівки. При приготуванні слід пам’ятати, що він повинен бути світло-рожевим. Перед тим як його випивати, необхідно переконатися в тому, що всі кристали повністю розчинилися. Найчастіше одноразового прийому буває достатньо, для того щоб пронос припинився.

При проносі необхідно дуже уважно ставитися до харчування. Більшу частину дієти повинні складати: слабо прокип’ячений рисовий суп, сухе картопляне пюре, густі овочеві супи, з повним виключенням капустяного. Не можна прибирати хліб, але він повинен бути сухим. Для людей із слабким кишечником рекомендовано їсти часник – щонайменше, 1 раз на день.

Розлад кишечника може не тільки порушити намічені плани, а й розвинутися в тривале і серйозне захворювання. Саме тому до лікування діареї варто підходити з великою відповідальністю. Можна використовувати медикаментозні або народні засоби, але приймати їх краще під контролем лікаря.

Додати коментар