додому Краса і здоров'я

Як позбутися від пітливості – всі можливі способи

Потовиділення – це природне явище, яке дозволяє шкірі охолоджуватися. Тим не менш, деякі люди схильні до надмірної пітливості. В даному випадку різні дезодоранти не допомагають позбутися від пітливості. На щастя, існують різні натуральні засоби, які значним чином скорочують надмірне потовиділення.

Типи потових залоз

Людське тіло виділяє близько чотирьох мільйонів потових залоз. Мова йде про залози, які дозволяють регулювати температуру тіла.

Існує два типи потових залоз:

  • Мерокринні потові залози, які є найчисленнішими: 2 мільйони. Вони розташовані по всьому тілу, зокрема на долонях, підошвах стоп, грудях і на лобі. Піт, що виділяється цими залозами, не має запаху і складається з води, мінеральних солей і молочної кислоти і відіграє роль у терморегуляції організму.
  • Апокринні потові залози: менш численні, вони розташовані в області пахв, анусі, сосках і пупкової області. У них є канал, який веде до волосяного фолікулу. В даному випадку піт складається з води, мінеральних солей, молочної кислоти, а також ліпідів, феромонів, сечовини та аміаку і тому має більш виражений запах.

Надмірним потовиділенням називають у тому випадку, коли воно викликає відчуття дискомфорту.

Існує два типи гіпергідрозу:

  • Перший називається первинним: він є найбільш поширеним, і цей гіпергідроз не пов’язаний з якою-небудь проблемою зі здоров’ям.
  • Вторинний гіпергідроз пов’язаний з проблемою здоров’я або патологією, що викликає рясне потовиділення. Цими патологіями можуть бути різні інфекції, гіпертиреоз, діабет, раптова гіпоглікемія або припливи жару, пов’язані з менопаузою. Хронічний або гострий вплив хімічного розчинника також може викликати симптоми гіпергідрозу.

Доросла людина виробляє в день приблизно 0,5-1 л поту, але за певних обставин (сильна спека, інтенсивне фізичне навантаження) кількість вироблюваного поту може досягати трьох літрів в день. Потовиділення є фізіологічним, природним явищем, необхідним для організму для забезпечення його терморегулювання, виведення метаболічних відходів, а також для захисту від гідратації шкіри і ролі імунологічного бар’єру.

Прояви і причини надмірного потовиділення

Запахи. Ці запахи називаються гідробромідами, тому що під дією шкірної бактеріальної флори виділяються молекули, які виникають у результаті порушення поту бактеріями.

Гіпергідроз або посилена пітливість найчастіше проявляється в області пахв, долонь, підошов стоп і обличчя. Гіпергідроз має наслідки в повсякденному житті з відчуттями дискомфорту, пов’язаними з постійною вологістю або постійними неприємними запахами. Дана патологія може призвести до поганого самопочуття, ізоляції або втрати впевненості в собі. Це надмірне потовиділення починається в період статевого дозрівання і може призвести до соціального дискомфорту, почервоніння, прискорене серцебиття.

З фізіологічної точки зору люди з гіпергідрозом піддаються високому ризику зневоднення, а наявність постійної вологи сприяє виникненню різних захворювань, таких як прищі при потінні, грибкові інфекції, бородавки, контактний дерматит, екзема… На стопах спостерігається грибок нігтів або ніг, бородавки, вовчак.

Проблема полягає в тому, що надмірне потовиділення часто супроводжується неприємним запахом. Запахи обумовлені розмноженням бактерій в зонах тепла. Бактерії люблять теплі і вологі місця, де можуть розмножуватися без проблем. Вони навіть можуть заселяти одяг, отже, необхідно носити чистий одяг як можна частіше.

Волоски також є розсадником бактерій, тому їх рекомендується збривати, щоб уникнути неприємних запахів, якщо простої гігієни недостатньо.

Надмірне потовиділення іноді відбувається від стресу. В даному випадку ви можете спробувати будь-яку техніку релаксації, таку як йога або медитація. Необхідно також робити перерви протягом робочого дня.

Щоб уникнути сильного потовиділення більшість людей використовують дезодоранти, однак, при надмірному потовиділенні вони втрачають свою ефективність.

Що робити

Дійсно, надмірне потовиділення, також зване гіпергідрозом, пов’язане з гіперактивністю залоз. Найчастіше воно проявляється на рівні пахв, складок колін, ніг або долонь рук

Поради

Для того щоб скоротити надмірне потовиділення і боротися з неприємними запахами, необхідно дотримуватися певних порад:

  • Щоденне умивання — основний етап в контролі запахів. У разі надмірного потовиділення рекомендується митися вранці і ввечері.
  • Епіляція щотижня дозволяє скоротити розмноження бактерій, а значить, скорочує запахи.
  • Віддавайте перевагу вмиванню мильним рушником або серветкою. Це набагато ефективніше, ніж митися руками.
  • Носіть просторий одяг з натуральних матеріалів, таких як бавовна, шовк або вовна, які дозволяють шкірі дихати.
  • Останнім часом створюється одяг, який дозволяє шкірі дихати. Йдеться про синтетичні матеріалі, які пропускають повітря, тому що осередки і петлі даних тканин розташовані на більш віддаленій відстані один від одного, ніж в старих синтетичних тканинах.
  • Темні кольори поглинають тепло сонця і тому «тепліші», ніж світлі кольори при впливі сонця. Для походу на пляж більше підходить білий колір.

Частіше приймайте душ

Щоб контролювати потовиділення в області пахв, вам необхідно більш ефективне рішення, ніж косметичні засоби та препарати. Головне, підтримувати тіло чистим і сухим, щоб контролювати потовиділення під пахвами протягом усього дня. Якщо у вас проблеми з потовиділенням, ви повинні приймати душ або, принаймні, мити пахви, один або два рази на день, щоб тримати цей процес під контролем.

Частіше періть свій одяг

Необхідно правильно прати одяг після кожного носіння. Знову ж, запах не викликаний самим потім, а бактеріями, які залишаються після випаровування поту, це ті, які викликають неприємний запах. Якщо ви не будете прати одяг, бактерії, що залишилися на ньому будуть розмножуватися і приведуть до погіршення запаху. Ось чому дуже важливо регулярно міняти одяг і тримати її в чистоті.

Білі, чисті футболки можуть поглинати багато поту і перешкоджати тому, щоб він досяг верхньої сорочки. Якщо ви потієте багато, подумайте про те, щоб носити кілька шарів одягу, щоб піт не так легко досягав верхнього шару. Як сорочки, майки та футболки потрібно тримати в чистоті і регулярно їх прати, щоб уникнути неприємних запахів.

Приділяйте увагу своєму харчуванню

Цибуля, часник викликають гострий запах сірки при сухому потовиділенні. Деякі спеції, такі як фенхель, кмин і порошок каррі, додадуть вашим пахв запахів, так само як і хрестоцвіті овочі, капуста і брокколі. Раціон харчування з високим вмістом червоного м’яса, молочних продуктів і алкоголю виробляють характерний піт запаху, до якого багато людей звикають з часом.

Капсаїцин, що міститься в перці, стимулює нервові рецептори в роті так само, як і тепло, змушуючи ваше тіло думати, що їжа гаряча. Ваш гіпоталамус відправляє сигнал, який викликає потовиділення. Намагайтеся вживати в їжу овочі, нежирну курку, яйця, цільні злаки. Пийте більше рідини.

Виконуйте вправи для зниження індексу маси тіла (ІМТ)

При великій вазі тіло потіє більше. Якщо у вас проблеми з потовиділенням в області пахв, ви можете позбутися від нього за допомогою регулярних кардіовправ для зниження ваги. Кращий і швидкий спосіб схуднути — збільшити вашу фізичну активність і знизити кількість споживаних вами калорій.

Керуйте своїми емоціями

Це те, що важко контролювати, але наші почуття — це фактори, що впливають на наше тіло. Гнів, страх, тривожність, стрес … Зробіть глибокий вдих і розслабтеся!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут