додому Поради

Грибок нігтів на ногах — відразу вживайте заходів

Близько половини всього населення має грибок нігтів, досягаючи віку 70 років, стверджують експерти. Якщо грибок нігтів на ногах залишити без лікування, інфекція може перешкодити вам працювати, і навіть ходити.

Грибок нігтів, також відомий як оніхомікоз, це хронічна інфекція нігтів на руках або на ногах, спричинена дерматофітами, або грибками, яка призводить до поступового руйнування нігтьової пластини. Найчастіше грибкова інфекція вражає нігті на ногах, особливо нігті на великих пальцях ніг, рідше — нігті інших пальців на ногах.

07-01-15-foto-700x466-1

Грибкова інфекція нігтів розвивається, коли грибок атакує ніготь, або шкіру під нігтем, яка називається нігтьовим ложем. Грибки можуть вражати нігті через маленькі порізи в шкірі навколо нігтя, або через простір між нігтем і нігтьовим ложем.

Інфекція може накопичуватися під нігтьовим ложем, і поширюватися на інші нігті на ногах, на шкіру, і навіть на нігті на руках. Потовщені нігті можуть зробити ходьбу болючою, коли ви носите взуття. Оніхомікоз також може супроводжуватися вторинною бактеріальною інфекцією або кандидозом в нігтьовій пластині або навколо неї.

Якщо людина здорова, грибкова інфекція нігтів, швидше за все, не викличе серйозних проблем. Але це може виглядати негарно, заподіювати біль, або пошкодити ніготь або нігтьове ложе.

Грибкова інфекція нігтів може привести до більш серйозних проблем, якщо людина страждає на діабет, або має слабку імунну систему. Поговоріть з лікарем, щоб з’ясувати, як найкраще лікувати грибок нігтів на ногах, якщо у вас є одна з цих проблем.

Грибкову інфекцію нігтів на ногах можуть викликати різні види грибків. У більшості випадків інфекція викликана тим же видом грибка, який викликає грибок нігтів на шкірі стоп.

Симптоми грибка нігтів на ногах

Інфікований ніготь часто має некрасиві біло-жовті або оранжево-коричневі плями або смуги. Ознаки грибка нігтя на ногах також полягають в тому, що ніготь може стати товстішим, кришитися, бути нерівним або каламутним. У деяких випадках ніготь буде видавати легкий неприємний запах, і може відокремитися від нігтьового ложа (цей процес відомий як оніхоліз).

Найчастіше людям не подобається зовнішній вигляд уражених нігтів. Крім того, нігті можуть стати крихкими, вони ламаються і відпадають. Інфікований ніготь може потовщуватись, через що його важко підстригати, і викликати незручності, чіпляючись за одяг і панчохи.

Грибок нігтів на ногах зазвичай починається з грибковою інфекцією шкіри, тобто з мікозу стоп. Однак коли шкіра вилікувана, нігті можуть служити джерелом повторного інфікування, і інфекція може поширюватися на інші частини тіла, або заразити інших людей.

У деяких випадках у людей зустрічається генетична схильність до грибка нігтів.

Профілактика грибка нігтів на ногах

Грибки, які викликають оніхомікоз, розмножуються в теплому вологому середовищі, наприклад, в громадських басейнах, або душових кімнатах.

Ці грибки знаходяться скрізь. Вони живуть у вашому взутті, в шкарпетках, у ванній. Вони стійкі до морозу та спеки. Навіть якщо ви позбавитеся від грибка на шкірі, ризик повторного зараження досить високий, оскільки вони просто знаходяться всюди.

Загальні правила гігієни, такі як регулярне підстригання нігтів на ногах, щоб вони були короткими, сухими і чистими, допомагають знизити ризик інфекції. Потрібно уникати ходіння босоніж в громадських місцях, особливо в загальних душових, і вибирати салон з хорошою репутацією, в якому ретельно миють і дезінфікують інструменти для манікюру і педикюру.

«Дихаючі» шкарпетки і взуття також можуть допомогти запобігти грибковій інфекції.

Іноді зустрічається грибок тільки одного нігтя, через травму (наприклад, на великий палець ноги впала книга), яка сприяла появі грибкової інфекції. Щоб запобігти поширенню грибка на інші нігті, потрібно очищати ножиці або кусачки, якими ви підстригаєте нігті. Пацієнти, які проходять курс лікування від грибка нігтів на ногах, також повинні купити нові шкарпетки та взуття.

Деякі грибкові спори можуть жити у взутті протягом декількох місяців.

Грибок може поширюватися від однієї людини до іншої. Можна підхопити грибок нігтів, ходячи босоніж в басейні або душовій, або через такі предмети як рушник або ножиці для обрізання нігтів. Якщо у вас грибок на шкірі стопи, він може поширитися на нігті.

Якщо у вас є грибок нігтів на ногах, вам може бути боляче довго ходити або стояти. З часом грибкова інфекція може призвести до незворотного пошкодження нігтя або нігтьового ложа.

Лікар може визначити грибкову інфекцію, оглянувши ніготь, задавши питання про ваші симптоми і стан здоров’я в минулому, і, можливо, призначивши аналізи на грибки. Лікувати чи не лікувати грибок нігтів на ногах — вирішувати вам. Якщо його не лікувати, він не зникне. Стан може погіршитися.

Якщо ви вирішили лікувати грибок нігтів на ногах, ви можете спробувати безрецептурні протигрибкові препарати, які продаються у вигляді кремів, лосьйонів, або лаку для нігтів. Лікар також може призначити вам більш сильні ліки. Можливо, вам доведеться приймати ці ліки кілька тижнів, а, можливо, і цілий рік. І навіть у цьому випадку немає гарантії, що ви позбудетеся від грибкової інфекції.

Протигрибкові таблетки дають найкращий шанс на лікування від важкого грибка нігтів. Але ці таблетки можуть бути дорогими, і мають серйозні побічні ефекти. Вам потрібно регулярно звертатися до лікаря для перевірки, якщо ви приймаєте ці ліки.

Профілактика

 • Регулярний огляд ніг і нігтів — це перший крок захисту від грибкової інфекції. Чисті, сухі ноги — це профілактика хвороби.
 • Мийте ноги водою з милом, не забувайте їх ретельно витирати.
 • По можливості носіть взуття для душа в громадських місцях.
 • Міняйте шкарпетки, колготки або взуття більше одного разу на день.
 • Підстригайте нігті на ногах лише прямо, так, щоб ніготь не виходив за кінчик пальця.
  Носіть взуття, яке зручно сидить на нозі, і зроблене з дихаючих матеріалів.
 • Уникайте занадто тісних колготок, щоб зменшити вологість.
 • Носіть шкарпетки з таких синтетичних матеріалів, які вбирають вологу швидше, ніж бавовна або шерсть.
 • Дезинфікуйте інструменти, якими робили педикюр.
 • Не фарбуйте лаком нігті, якщо підозрюєте, що на них є грибок (наприклад, якщо вони змінили колір).

3 КОМЕНТАРІ

 1. У сестры был грибок ногтей на ногах. Покупали бесконечное множество мазей, кремов, жидкостей в аптеках. Дерматолог несколько раз назначал таблетки пить курсами. Ну вот ничего не помогало. Стали заниматься поиском эффективного лечения в Киеве.

  Нашли!!! Ноготки, как стеклышко — чистые, ровные, гладкие. У кого проблема, обратитесь в клинику « Резонанс» на Голосеевке. Наружный набор, плюс одновременно внутреннее лечение и у сестры просто на глазах наступило улучшение. Правда, надо потрудиться( парить ноги, чистить и отскабливать ногти, смазывать и наносить мазь). Но это лечение дает результат.

 2. Грибок ногтей не получалось вывести годами, хотя делал множество
  попыток. Почти все аптечные средства перепробовал, потом попробовал лазер. Ногти через год стали еще хуже. Трудно даже было ходить в закрытой обуви. Давили большие пальцы. Ногти после лазерной обработки стали бугристые и шероховатые. В общем, натерпелся. Даже после армии в 1997 году, откуда я в общем и привез этот самый грибок, было намного лучше. Сейчас нашел наконец-то институт хрономедицины «Резонанс» в Киеве, где помогают решить проблему с этим злополучным грибком.
  Обратился в институт после того, как почитал в интернете. Позвонил и решился еще попробовать. После всех предыдущих неудачных попыток я занялся снова лечением. Приобрел набор, который предложили в институте хрономедицины «Резонанс». Подключили еще внутреннее лечение, принимаю настойки трав по схеме. Лечение, конечно, очень здорово помогает. Ногти уже счистились до совсем тоненьких. Но до завершения еще надо, чтобы начали расти здоровые ногти. Все равно, такое фундаментальное и эффективное лечение я получаю впервые.

 3. У отца был сахарный диабет. Правда, его не кололи, но три разных таблетки от диабета он принимал. А тут еще приключилось, грибок на ногтях просто не давал покоя. Вернее, у него он еще с армии был, но не особо беспокоил. А вот когда диабет начал прогрессировать, так и пошло. Нашли в интернете в Киеве клинику хрономедицины «Резонанс», где лечат грибок ногтей. Пролечился отец почти год, ногти очистились, любо глянуть. Так и сахар в крови стал намного ниже. Ему эндокринолог 3 раза дозы препаратов уменьшал. Мы остались очень довольны. Советуем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут