додому Фітнес і спорт

Головні секрети ефективного фітнесу

1436

Рельєфні вигини підтягнутого тіла, незмінно бадьорий настрій, енергія, що б’є через край. Мрії? Ні, це реальність, якщо вибрати правильну формулу здорового способу життя: «фітнес + правильне харчування». Давайте сьогодні поговоримо про другий пункт цієї формули, а точніше про здорові перекуси, які є невід’ємною частиною правильного харчування.

Навіщо потрібні перекуси?

Багаторазове харчування – обов’язкова умова спортивного способу життя. Арифметика проста: добова норма калорій, розділена на шість ситних порцій, набагато простіше засвоюється організмом. При дробовому раціоні можна:

  • контролювати почуття насичення. Невеликий перекус дозволить вгамувати голод і при цьому уникнути переїдання.
  • коригувати меню у відповідності з потребами. Тренування провокують викид енергії, тому, дочекавшись обіду або вечері, складно відмовити собі в задоволенні поїсти. Легкі ланчі в проміжках між сніданками, обідами і вечерями зможуть підтримати організм необхідним зарядом протеїнів.

Шість прийомів їжі – три основних і три додаткових – стабілізують роботу травної та видільної систем, знижуючи навантаження на шлунок і нирки, а також стимулюють вироблення інсуліну.

Вибирай краще: секрети правильного перекусу

За декілька годин до початку занять потрібно випити води, «підготувавши» організм до прийому їжі. Через півгодини настає час легкого білкового «заряду» – джерела енергії для тіла і збереження м’язової маси. Такий перекус потрібно і через годину-дві після тренування – для підтримки тонусу і спалювання калорій. Легкозасвоюваний білок міститься в тофу, твердих сортів сиру і рибі. Їх можна готувати заздалегідь і брати з собою – правда, цей спосіб незручний і трудомісткий. Напружений робочий день в офісі або за кермом часто не залишає можливості перекусити домашніми ланчем.

Протеїнові коктейлі та білкові батончики? Ринок здорового харчування пропонує безліч видів такої продукції. Її склад дуже різний, крім корисного для організму білка вона містить і багато інших побічних продуктів. Якщо враховувати, що термін придатності протеїнових коктейлів і батончиків часто досить тривалий, то, по всій імовірності вони і містять консерванти.

Снеки з в’яленого м’яса – відмінна альтернатива обіду з дому, а також коктейлів і батончикам для спортивного раціону. Насамперед – це повністю натуральний продукт, що зберігає 55 % легкого білка. Тонкі скибочки ніжної індички, курки, оленини, яловичини у солі та спеціях повільно сушаться при невисоких температурах – ніяких консервантів і складних технологічних процесів. До того ж, кожен снек– джерело білкового концентрату: енергетична цінність 50 грамів в’яленого м’яса дорівнює 150 грамам сирого. А значить, невеликої упаковки достатньо для повноцінного перекусу. Такі снеки можна приготувати і в домашніх умовах, але врахуйте, що для збереження високого вмісту протеїну, потрібно термічна обробка більше доби при невисоких температурах.

попередня статтяКак выбрать врача
наступна статтяЯк їсти цитруси і худнути: ці 4 правила подарують вам струнку фігуру!

Додати коментар