додому Сім'я та стосунки

EVP: названо переваги довгих інтимних відносин

63

Люди по-різному оцінюють вірність одному партнеру. Для деяких — зміна статевих партнерів — норма життя. Для інших — збереження вірності одному партнеру допомагає зберегти любов, підтримку та соціальне прийняття. Група вчених із Університету Нікосії вирішила з’ясувати, як люди оцінюють важливість тривалих стосунків між партнерами.

Image by rawpixel.com on Freepik

На сторінках видання Evolutionary Psychology (EVP) кіпрські вчені опублікували результати дослідження, для участі в якому було запрошено 766 добровольців. Всім учасникам було запропоновано пройти онлайн-анкетування, в якому основні питання були спрямовані на визначення позитивних та негативних сторін тривалих інтимних стосунків.

Серед досить великої кількості факторів, визначених тестованими, психологи вибрали 10 тих, які найчастіше зустрічаються в анкетах: сексуальне задоволення, соціальне визнання, спільна діяльність, наявність позитивних емоцій, турбота, безпечні інтимні стосунки, пристрасть, кохання, стабільність, загальні витрати.

Учасники, які взяли участь в експерименті, по-різному оцінили сталість у відносинах. Також було відзначено неоднозначність в оцінці сприйняття цінностей деяких факторів у людей різного віку та статі.

Серед жінок-учасниць важливіше значення у тривалих інтимних стосунках приділялося кохання, пристрасті, а також можливості виявляти та отримувати турботу. Учасники старшого віку вважали менш важливими отримання позитивних емоцій від інтиму, тоді як соціальне прийняття зайняло перші пункти у тому анкетах.

Підсумовуючи, вчені встановили, що з людей, які зберігають вірність одному партнеру протягом тривалого часу однаково важливі, як емоційні, і практичні аспекти у відносинах.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар