додому Дім і затишок

Домашня оранжерея, як її красиво оформити

847

Багато жінок дуже люблять кімнатні рослини. Їх можна зрозуміти, адже квіти, дійсно, надзвичайно прикрашають оселю, вносять у неї елемент живої природи.

В більшості випадків власники ставлять квіти на підвіконня, так як їм потрібне світло. Але, на щастя, є і тіньолюбні кімнатні рослини, які прекрасно себе почувають у тіні, а яскраве світло їм просто протипоказане (список тіньолюбних рослин див. нижче).

Як треба розставити рослини в кімнатах, щоб вони виглядали красиво, естетично, креативно? Для цього існує багато цікавих рішень.

Підвіконня

© Колаж Інни Криксунової

Спочатку розглянемо варіанти розміщення квітів на підвіконнях. У цьому випадку головне — створити гарну композицію. Підберіть рослини так, щоб вони поєднувалися одна з одною по висоті, формі стебел, листя та ін, намагайтеся уникати монотонності.

На підвіконнях дуже красиво виглядають квітучі рослини. Через пелюстки просвічує денне світло, це створює цікавий ефект, квіти грають усіма барвами.

Ще один дуже важливий момент: вибір ємностей для рослин. Вони повинні бути ретельно підібраними і естетичними. Якщо ви хочете створити по-справжньому гарний інтер’єр, не використовуйте для цієї мети старі потріскані горщики, жерстяні банки (як іноді доводиться бачити). Такі речі відразу знищують декоративний ефект.

Чудово виглядають керамічні кашпо. Але вони дорогі, до того ж важкі, не кожне підвіконня це витримає. Кераміку краще використовувати для великих поодиноких рослин.

Цілком підходящим варіантом є пластикові горщики і кашпо. У продажу є багато варіантів, наприклад, такі, які на перший погляд важко відрізнити від глиняних. До того ж у них є незаперечна перевага: легка вага.

Кашпо можна підвісити до віконного прорізу на декоративних шнурах. Для цього зміцніть над вікном надійні гачки і на них розвісьте горщики на різній висоті. Таке розміщення виглядає досить цікаво.

Етажерки

Відмінна ідея — використання етажерок. Вони бувають різними: дерев’яними, металевими, пластиковими. Етажерки продаються в меблевих магазинах, або в магазинах, що торгують товарами для дому і саду. Дуже гарні витончені ковані моделі.

Головна вимога, що пред’являється до етажерок— стійкість. Вибираючи її, добре перевірте, наскільки надійно і стійко вона тримається. Це вимога особливо важливо, якщо в будинку є маленькі діти або тварини.

Настінні полиці

Вдалим місцем розміщення кімнатних квітів служать полиці, повішені на стіні, яка перпендикулярно примикає до вікна. Там рослини отримають достатньо світла. Особливо цікаво там виглядають в’юнкі рослини з розлогими листям.

© Колаж Інни Криксунової

Креативні варіанти

Є ще більш креативні способи розміщення кімнатних рослин. Наприклад, серед декораторів інтер’єрів зараз популярно використання таких речей, як драбина або старий велосипед.

Акуратно пофарбуйте драбину або велосипед білою фарбою з балончика і дайте їй гарненько просохнути. Потім додайте там кімнатні квіти. На драбині їх можна поставити, як на етажерці. А велосипед можна використовувати інакше, наприклад, кашпо з невеликими квітами повісьте на кермо, іншу рослину поставте на багажник і пр. Проявіть фантазію!

Поодинокі рослини

Дуже ефектно виглядають в інтер’єрі великі одиночні рослини. Їх можна розмістити в діжці, великому горщику або кошику. Для цього підходять квіти типу фікуса, драцени і т. п.

Ще один варіант: велику одиночну квітку можна поставити на високу підставку. Вона буде виглядати особливо ефектно, якщо виконана в антикварному ключі, під старовину.

© Колаж Інни Криксунової

Тіньолюбні рослини

Не завжди є можливість надати кімнатним квітам яскраве сонячне світло. На щастя, існують тіньолюбні рослини, які добре виживають в будь-яких умовах. Для деяких з них яскраве сонце навіть протипоказано. Ось вони:

• Адіантум (Венерин волосся);
• Алоє;
• Аспідістра (Дружна сімейка);
• Драцена ;
• Монстера;
• Нефролепіс (Папороть);
• Плющ;
• Сансевієрія (Щучий хвіст);
• Традесканція;
• Фікус;
• Філодендрон;
• Хлорофітум;
• Циссус;
• Епіпремнум
.

Є й інші тіньолюбні рослини. Які з них добре приживуться у вашій оселі, залежить від багатьох факторів: температури повітря, мікроклімату та ін. Експериментуйте!

попередня статтяСтильная современная кухня: обустраиваем правильно
наступна статтяНайосінніші види фітнесу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут