додому Краса і здоров'я

Ці кілька особливостей способу життя здатні спровокувати розвиток гіпертонії

45

Гіпертонія може виникнути через певні особливості способу життя людини.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Деякі особливості способу життя і спадкові фактори можуть піддати людину більшому ризику постраждати через високий тиск (гіпертонію).

Вік

За даними NHS (Національна служба охорони здоров’я, Великобританія), ризик високого кров’яного тиску збільшується з віком. У чоловіків гіпертонія часто розвивається до 64 років, тоді як у жінок — частіше після 65 років.

Історія родини

Спадкова гіпертензія може бути ключовим фактором ризику, якщо передається у родині.

Надлишкова вага

Чим більше важить людина, тим більше крові потрібно для постачання її тканин киснем і поживними речовинами. У міру збільшення кровотоку стінки артерій починають відчувати додатковий тиск — у такий спосіб виникає гіпертонія.

Недостатня фізична активність

Особливістю малорухливих людей є більш висока частота пульсу — це означає, що серце має працювати, докладаючи більше зусиль для перекачування крові по тілу. Така його напруга сприяє більш серйозному навантаженню й на артерії.

Паління

Хімічні речовини, що містяться у цигарковому димі, можуть пошкоджувати слизову оболонку стінок артерій, що призводить до їх звуження і підвищує ризик розвитку захворювань, включаючи гіпертонію.

Зловживання алкоголем

NHS рекомендує чоловікам і жінкам вживати не більше за 14 одиниць алкоголю на тиждень, а також проводити без подібних напоїв хоча б кілька днів на тиждень. За словами експертів, пияцтво може завдати непоправної шкоди судинам і серцю.

Велика кількість солі

Зловживання сіллю може призвести до затримки рідини у організмі, і з часом це може підвищити кров’яний тиск.

Нестача калію

Калій допомагає збалансувати кількість натрію у клітинах. Люди, які не отримують достатньої кількості калію у своєму раціоні, можуть страждати через накопичення натрію у крові, що призводить до набряклості і зростання тиску.

Регулярний стрес

Високий рівень стресу — ще одна обставина, яка пов’язана з підвищенням артеріального тиску під впливом гормональних коливань, що відбуваються у стресові моменти. Якщо людина до того ж палить або вживає алкоголь, зміна її тиску може стати особливо значною.

Деякі хронічні стани

Захворювання нирок, діабет, апное уві сні — у їх випадку високий кров’яний тиск може бути побічним ефектом.

Джерело

попередня статтяКатаракты: основная информация
наступна статтяФахівці назвали найкорисніші сухофрукти

Додати коментар