додому Краса і здоров'я

Чи потрібно приймати вітамін Д влітку?

23

Вітамін D часто називають «вітаміном сонця», оскільки головним його джерелом для людини є сонячне світло. Коли ультрафіолетові промені потрапляють на шкіру, вони стимулюють виробництво вітаміну D в організмі. Однак, крім сонячного світла, вітамін D також можна отримати з певних продуктів харчування та добавок, наприклад, замовивши БАДи з американського інтернет-магазину iHerb. Тим більше що доставка з iHerb в Україну займає всього 8-14 днів.

Що таке вітамін D і як він утворюється в організмі

Роль вітаміну D у підтримці здоров’я та молодості неоціненна. Його нестача може призвести до ряду неприємних наслідків, включаючи погіршення стану зубів, погане загоєння ран та загалом ослаблення імунітету.

Цей вітамін представлений двома формами:

  1. D3 – утворюється у шкірі під впливом сонячних променів;
  2. D2 – міститься у певних продуктах, таких як печінка тріски, морська риба, а також у яєчному жовтку та вершковому маслі.

Якщо ви не проводите багато часу на свіжому повітрі або ваш раціон харчування не містить достатньої кількості продуктів з високим вмістом вітаміну D, то може знадобитися додатковий прийом вітамінних добавок.

Однак існує й зворотний бік медалі: передозування вітаміном D також може спричинити серйозні проблеми. Пацієнти, які вживають високі дози вітаміну D або тривалий час перебувають на сонці, можуть зіткнутися з гіперкальціємією, що призводить до нудоти, слабкості і навіть утворення каменів у нирках.

То як же бути влітку, чи приймати додатково вітамін D?

Чи потрібно пити вітамін D влітку

Рішення про необхідність прийому вітаміну D влітку залежить від кількох факторів:

  1. рівень цього вітаміну в організмі (необхідно здати аналіз на вітамін D);
  2. спосіб життя (скільки часу ви проводите на сонці);
  3. харчування (чи достатньо в раціоні продуктів, що містять вітамін D).

Влітку більшість людей проводять досить багато часу на свіжому повітрі, що сприяє природному синтезу вітаміну D у шкірі під впливом сонячних променів. Однак, на думку експертів, тривале перебування на сонці, спеціальна дієта, що включає жирну морську рибу, яєчні жовтки та молочні продукти, не дають гарантії, що рівень вітаміну D перебуватиме в межах норми. Тому деяким людям важливо приймати вітамін D навіть улітку. Не забуваючи про те, що вживання добавок вітаміну D у значних дозах у поєднанні із тривалим перебуванням на сонці може призвести до серйозних наслідків.

Якщо ви не бажаєте здавати аналіз для визначення рівня вітаміну Д в організмі і весь рік приймаєте його у формі БАДів, то в літній період можна знизити дозування, щоб не викликати гіпервітаміноз.

Додати коментар