додому Поради

Чому ми відчуваємо приплив адреналіну і що його викликає

Адреналін – гормон, який переважно виробляється у надниркових залозах; проте невелика його частина також виробляється у нейронах, що утворюють центральну нервову систему. Адреналін виділяється в крові протягом декількох хвилин після виникнення стресової ситуації, що викликає реакцію на втечу чи боротьбу. Це те, що називається припливом адреналіну.

Що таке приплив адреналіну

Коли людина стикається зі стресовою ситуацією, в якій він відчуває прискорене серцебиття, спітнілі долоні, і все здається, що вийшли з-під контролю, це визначається як класичний випадок реакції на втечу чи боротьбу. Це природний спосіб організму боротися з будь-якою загрозою, що сприймається. Ця зміна спричинена гормоном адреналіном. Він відіграє важливу роль в управлінні стресом. Однак занадто велика кількість адреналіну може бути контрпродуктивною і негативно позначитися на здоров’ї.

Чому ми відчуваємо приплив адреналіну і що його викликає

Приплив адреналіну викликає ряд реакцій організму, включаючи розширення повітряного каналу для доставки більшої кількості кисню до різних м’язів тіла, щоб надати йому сили для виходу із ситуації. Під час викиду адреналіну також знижується сприйняття болю, тому людина з відчуттям небезпеки зазвичай продовжує бігти, навіть отримавши травму.

Адреналін також підвищує працездатність та збільшує загальну силу людини, щоб упоратися зі стресом. Як тільки стрес або небезпека, що сприймається, спадають, організму потрібно близько години, щоб прийти в норму після припливу адреналіну. У цій статті дається короткий огляд причин, з яких ви відчуваєте приплив адреналіну, і які його тригери.

Причини

Це природний спосіб, яким організм реагує на стрес, що сприймається. Коли людина відчуває сильний стрес, надниркові залози виділяють у кров гормон адреналін. Це призводить до ряду змін в організмі, таких як підвищена розумова активність, зниження сприйняття болю та збільшення сили протягом певного часу. Не завжди адреналін виділяється у кров під час стресу.

Іноді цей гормон вивільняється без будь-якої небезпеки, що сприймається, або стресової ситуації. Навіть тоді цей гормон робить такий самий вплив на організм. Швидкість, з якою гормон вивільняється і входить у дію, — те, що дає адреналіну його назва. Приплив адреналіну також викликає деякі інші зміни в організмі, такі як збільшення частоти серцевих скорочень, що змушує людину відчувати, як серце прискорено б’ється.

Чому ми відчуваємо приплив адреналіну і що його викликає

Раптовий приплив енергії також досить поширений під час припливу адреналіну, який іноді викликає тремтіння в кінцівках. Дихання стає поверхневим внаслідок розслаблення дихальних шляхів для надходження більшої кількості кисню. Зіниці також розширюються, щоб у вічі потрапляло більше світла.

Існують також деякі побічні ефекти, які можуть виникнути в результаті викиду адреналіну. Оскільки відбувається невелика зміна подачі кисню, людина може відчувати запаморочення, а долоні можуть потіти. Деякі види діяльності, що спричиняють приплив адреналіну, включають ситуації безпосередньо перед іспитом або фінальним матчем турніру.

Деякі люди просто почуваються добре, коли у них приплив адреналіну, який змушує їх займатися діяльністю, що викликає викид цього гормону. Бувають моменти, коли людина відчуває приплив адреналіну вночі. Зазвичай це відбувається, коли людина надто відволікається в ранковий час, щоб багато думати про будь-який стрес.

Чому ми відчуваємо приплив адреналіну і що його викликає

Таким чином, вночі, коли ви намагаєтеся заснути, стресові думки починають штурмувати мозок. Якщо ситуації є екстремальний стрес, це може спровокувати викид адреналіну. Бувають також випадки, коли людині сняться стресові ситуації, які спричиняють приплив адреналіну.
Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут