додому Поради

Чим підживити часник навесні, щоб листя не жовтіло

185

Це допоможе зробити листя часнику зеленим, а головки великими.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Іноді при вирощуванні часнику городники помічають, що його листя почало жовтіти. У цього є дві причини, усунувши які можна домогтися гарного врожаю.

Ця рослина змінює колір, якщо посаджена в землю, де їй не вистачає поживних речовин. Для того, щоб уникнути подібного, потрібно знати, як і чим підживити часник.

Пожовтіє листя і в разі заморозків при температурі нижче -5?C, в той момент, коли перші паростки тільки вийшли з ґрунту. Цього не станеться, якщо, дізнавшись про наближення холоднечі, накрити часник.

Однак подібне трапляється нечасто. А ось про добриво потрібно подбати заздалегідь.

Як і чим навесні підживити часник

Вперше добриво треба додавати, коли витягнулися дві пари листочків. Якщо не проґавити цей час, пір’я виросте великим і соковитим, завдяки чому головки швидко дозріють і добре наллються, адже їхня величина залежить від якості листя.

Будуть потрібні азот і магній, що відповідає за утворення хлорофілу в клітинах рослини. У 10 л води слід розвести по 20 г кожного добрива. Грядки з часником потрібно полити чистою водою, а потім — отриманим розчином із розрахунку від 5 до 8 л на погонний метр, залежно від вологості ґрунту.

Наступного після підживлення дня треба розпушити землю під часником — щоб волога не випарувалася з ґрунту. Якщо надворі сухо і тепло, слід провести й мульчування.

Також важливо пам’ятати, як правильно поливати цю рослину. Волога має зберігатися на глибині 20 — 30 см у прикореневій зоні. Однак заливати часник не варто, між поливами ґрунту важливо дати трохи підсохнути.

Якщо дотримуватися всіх зазначених порад, можна розраховувати на багатий урожай. Часник не жовтітиме і не сохнутиме, а головки виростуть великі, зі щільними великими зубчиками.

Джерело

Додати коментар