додому Краса і здоров'я

4 ознаки раку підшлункової залози, з якими йдуть до лікаря занадто пізно

Рак підшлункової залози відноситься до найбільш смертоносних онкозахворювань, тому що часто його діагностують занадто пізно.

Фото canva.com/p/gettysignature/

Майже третина людей схильні довго ігнорувати ознаки раку замість того, щоб йти з ними до лікаря і обстежитися – про це заявили представники організації Pancreatic Cancer UK. Фахівці посилаються на результати дослідження за участю 2000 дорослих британців: його дані говорять, що в умовах пандемії коронавірусу багато людей стали відкладати звернення до медиків довше, ніж зазвичай. Це ж відноситься і до панкретіческому раку – з його ознаками за обстеженням йдуть занадто пізно.

«28% людей, помітивши у себе якісь нові симптоми, чекають три місяці, перш ніж звернутися за допомогою».

Фахівці Pancreatic Cancer UK нагадують, що рак підшлункової залози нікуди не зник через ковіда, і настійно рекомендують всім, у кого є стійкі незрозумілі симптоми, записуватися на прийом до лікаря.

Існує чотири симптоми раку підшлункової залози, які не можна скидати з рахунків, попереджають експерти. За їх словами, якщо людина страждає від болю в спині, розлади шлунка і втрати ваги більше чотирьох тижнів, йому необхідно обов’язково відвідати терапевта.

Негайного звернення до фахівця вимагає будь-який випадок пожовтіння шкіри або очей.

Інші можливі ознаки:

  • Стеаторея (блідий, смердючий, не потопаючий у воді стілець).
  • Діарея або запор (їх періоди можуть чергуватися).
  • Утруднення при ковтанні: деякі люди можуть відчувати труднощі з ковтанням їжі, кашляти або задихатися під час їжі, або відчувати, що їжа застрягла в горлі.
  • Втома, швидко виникає стомлення.
  • Незвично швидко виникає відчуття насичення при прийомі їжі.
  • Темна сеча.
  • Свербіж шкіри.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут