додому Краса і здоров'я

Запалення яєчників – симптоми і лікування

8061

Запалення яєчників носить назву оофоріт. Цей запальний процес жіночих статевих залоз найчастіше ускладнюється сальпінгітом – запаленням фаллопієвих (маткових) труб. Дане захворювання несе в собі небезпеку для репродуктивної системи жіночого здоров’я і може привести до труднощів при зачатті або навіть безпліддя.

Тому при найменшій підозрі на оофоріт, або якщо ви не знаєте, як самостійно визначити запалення яєчників, необхідно звернеться за консультацією до лікаря-гінеколога, пройти обстеження і почати своєчасне лікування, щоб не допустити ускладнень і небажаних наслідків даного захворювання.

foto_poradnica_05.10.2014-02_resized

Причини запалення яєчників

Основними причинами оофориту, можуть бути інфекції (хламідіоз, гонорея, мікоплазма та ін.), а також бактерії (групи коки, кишкова паличка, кандідоз та ін.).

Запальні процеси яєчників можуть спровокувати ще й такі чинники, як переохолодження, аборти, непрофесійні хірургічні втручання або діагностичні обстеження малого таза, пологи, а також застосування внутрішньоматкових протизаплідних засобів.

Оофоріт часто є вторинним захворюванням, до якого приводять наявної інфекції з цервікального каналу, маткових труб, матки. Рідше збудники потрапляють в статеві органи від інших захворювань: апендицит, ангіна, гайморит, туберкульоз і навіть карієс, проходячи через лімфосистему і кров.

Симптоми і лікування запалення яєчників

Основними ознаками запалення яєчників є:

  • різка біль, часте сечовипускання;
  • безперервні болі з одного або двох сторін в області малого тазу, що віддають поперек або крижі;
  • підвищення температури може бути до 39 ° С, озноб, загальна слабкість, нездужання;
  • кровотеч між менструальними циклами;
  • різкий і сильний біль під час статевого акту;
  • рідше можуть з’являтися серозні або гнійні виділення.

При гострому запаленні потрібна термінова госпіталізація в стаціонар, з проходженням антибактеріальним і протимікробним курсом лікування.

Хронічне запалення яєчників під час загострення має наступні симптоми:

  1. Тупий, ниючий біль в області малого тазу, в паху, і в піхві. Болі посилюються перед менструацією або при переохолодженні. Зниження лібідо.
  2. Відсутність вагітності при регулярному статевому житті без запобігання.

Хронічна форма оофоріту має пригнічуючу дію на загальний стан жінки (дратівливість, безсоння, стомлюваність). Інші симптоми запалення яєчників у жінок ідентичні гострій формі цього захворювання.

Можливі варіанти того, як вилікувати запалення яєчників, підбирають тільки лікарі-гінекологи в залежності від збудника, ступеня ускладнення захворювання та характеру симптомів. Гострі стадії хвороби необхідно лікувати тільки в стаціонарі під постійним наглядом лікаря. При хронічному перебігу оофріта, залежно від ступеня загострення, можуть проводити і амбулаторне лікування.

Якоїсь певної таблетки-панацеї від запалення яєчників немає, так як лікування засноване на цілому комплексі лікарських заходів. Основні медичні препарати, які призначають лікарі при запаленні яєчників: антибіотики (є обов’язковими), а також протизапальні, антигістамінні, знеболюючі препарати, сульфаніламіди і вітаміни.

Проводити лікування запалення яєчників народними засобами не рекомендується, щоб анамнез захворювання не перейшов у більш складну і важку форму.

Для того щоб уберегти себе від цієї хвороби, варто уникати переохолодження, стресів, перевтоми, а також необхідно дотримуватися правил особистої гігієни і кілька разів на рік обов’язково проходити огляди у гінеколога.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут