додому Дім і затишок

Як розносити замшу

5148

Нові замшеві туфлі виявилися занадто малі, і ви з жалем і тугою дивіться на них, ні за що не погоджуючись пройти в них і двох метрів? Не біда: замшеве взуття можна розтягнути, головне – знати, як це робити правильно.

Купуючи нове взуття з натуральних матеріалів, ми під час примірювання можемо допустити декілька помилок. По-перше, ми приміряємо взуття в магазині, неквапливо походжаючи по гладкій плитці, дивлячись у дзеркала, і, обмірковуючи купівлю, приходимо до висновку, що взуття зручне. Але коли ми поспішаємо з ранку на роботу, лавіруючи між людьми в метро, ??перескакуючи через бордюри, розуміємо, що взуття виявилася тісним. Друга помилка – під час примірки ми не одягаємо щільний носок, а міряємо на капрон. Третя ж помилка криється у словах «це ж натуральний матеріал, тому він розтягнеться». Він-то розтягнеться, але не на два ж розміру! У результаті ми стикаємося з ситуацією: нові черевики нам тиснуть. Як розтягнути взуття із замші, не пошкодивши її?

dim_zatyshok-19.07.2014-03

Як розносити замшу

Отже, ви – «щасливий» власник туфель або черевик, які не можете носити. Замша – натуральний матеріал, а особливості її вичинки дозволяють їй розтягуватися досить сильно, тому ви можете легко «розносити» взуття з замші – властивості матеріалу такі, що взуття «сяде» якраз по вашій нозі. А ви можете йому допомогти зробити це швидше. Для цього пропонуємо вам кілька порад, як розносити замшу.

По-перше, щойно куплену пару взуття кілька днів носіть вдома. Одягайте панчохи-шкарпетки і носіть, по кілька годин. Поступово взуття прийме форму вашої ноги, і неприємних сюрпризів, пов’язаних з натисканням або натиранням ноги, вдасться уникнути. Але цей спосіб підходить тільки для тих, хто купив взуття за розміром, просто форма стопи нестандартна. Тобто, таким чином створюється лише мінімальна корекція.

По-друге, в кожному взуттєвому магазині ви можете придбати спеціальні розтягуючі засоби. Проконсультуйтеся у продавця, чи підходить засіб для замші, і купуйте. Спосіб застосування у них один – обробіть взуття зсередини і носіть його вдома до висихання.

Якщо ж ви не придбали нічого подібного – не турбуйтеся, надягайте вологі шкарпетки, а на них ваші стиснені черевики. Таким чином вдома ви розтягните взуття. Однак зверніть увагу: ви не повинні відчувати дискомфорт. Походили в черевиках годину, потім набили тугіше газетою і дали ногам відпочити годину-півтори. Інакше можуть виникнути проблеми з кровообігом ніг. Воду можна замінити спиртом або горілкою – вони діють ефективніше. Якщо ж вам потрібно розносити тільки носок, то можете обмежитися вологим зім’ятим папером, тільки стежте за тим, щоб не змінилася форма носка вашого взуття (особливо це стосується туфель і демісезонних чобіт).

Можна розносити замшу і «сухим» способом за допомогою рухомих колодок, здатних змінювати свій розмір (вони також продаються у взуттєвому магазині): ви просто встановлюєте розмір колодки, залишаєте на ній взуття, а потім у міру розтягування матеріалу регулюєте розмір колодки так, щоб він збільшувався.

Ну і, звичайно ж, найпростіший спосіб для зайнятих дівчат – це майстерня з ремонту взуття. Майстер володіє необхідними засобами для розтягування взуття, і колодки найрізноманітніших розмірів у нього є. Так що за кілька днів і енну суму грошей він перетворить вузькі туфлі у вільні та зручні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут