додому Дім і затишок

Як реанімувати кімнатну квітку, яка почала в’янути

194

Якщо ваша кімнатна рослина, незважаючи на всі ваші зусилля, виглядає неважливо, не втрачайте надії. Ось кілька ефективних стратегій омолодження вашого хворого зеленого супутника.

Вибирайте рослину з розумом

По-перше, на здоров’я кімнатних рослин часто впливає те, де вони придбані. Рослини з неспеціалізованих магазинів, можливо, були надмірно удобрені для надання естетичної привабливості, що призводить до їх в’янення, як тільки вони опиняються в домашніх умовах. Щоб уникнути цього, вибирайте рослини зі спеціалізованих розплідників, де за ними забезпечується належний догляд і боротьба з шкідниками.

Методи пожвавлення хворих рослин

Підживлення поживними речовинами

Ваша рослина може вичерпатися через відсутність необхідних поживних речовин, таких як кальцій, азот, фосфор або магній. Ви можете знайти спеціалізовані добрива для рослин у садовому магазині.

Крім того, приготуйте домашню суміш, використовуючи дві бананові шкірки (калій), яєчну шкаралупу (кальцій) і кавову гущу (фосфор, азот, магній). Змішайте все це з водою в густу кашку і нанесіть на коріння рослини. Обережно застосовуйте домашні розчини і переходите на комерційні добрива, якщо поліпшення не настануть.

Сезонне оновлення

Навесні рослинам часто потрібно пожвавлення. Змішайте дві столові ложки 3%-ної перекису водню з літром кип’яченої води. Використовуйте цей розчин для щоденного обприскування та щотижневого поливу.

Зміна обстановки

Якщо ваша рослина продовжує в’янути, незважаючи на належний полив і підгодівлю, спробуйте перенести її на тиждень у більш прохолодне і темне місце зі зменшеною кількістю поливу, а потім поверніть на колишнє місце.

Дренаж грунту

Перезволоження може бути шкідливим. Якщо грунт занадто вологий, приберіть всі піддони і переконайтеся, що дренажні отвори горщика відкриті для доступу повітря. Якщо рослина сильно перезволожена, подумайте про пересадку з використанням відповідних дренажних матеріалів, таких як керамзит на дні.

Техніка поливу

Щоб запобігти перезволоженню в майбутньому, спробуйте поливати знизу. Поставте рослину в горщик у миску з водою, дозволяючи йому вбирати вологу знизу.

Підвищення імунітету

Розчиніть таблетку аспірину в літрі води. Цей розчин аспірину може підвищити імунітет вашої рослини, що особливо корисно навесні та взимку.

Порятунок від холодового шоку

Випадковий вплив холоду може завдати шкоди вашій рослині. Прогрійте його, поставивши горщик в ємність з теплою (не гарячою) водою на 30 хвилин. Додайте фунгіциди при наступному поливі для профілактики. Для рослин, сильно уражених холодом, поставте горщик над тазом з гарячою водою, щоб пара злегка зігріла рослину. Повторіть до п’яти разів, поки рослина не відновиться.

Застосовуючи ці методи, ви часто можете вдихнути нове життя в кімнатні рослини, які відчувають труднощі, гарантуючи, що вони продовжуватимуть процвітати під вашим наглядом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут