додому Дім і затишок

Як прати шерсть

1860

Початок осені та весни для хороших господарок – заклик розібрати речі в шафах. А знайшовши речі, у складі яких є шерсть або повністю вовняні, виникає питання: «чи можна прати шерсть?» і «Не зіпсується ковдра з вовни, якщо її попрати?».

Безперечно, ви можете здати вовняний виріб в хімчистку і не хвилюватися, але доведеться заплатити вагому суму з домашнього бюджету.

foto_poradnica_26.10.2014-09

Тому дамо кілька корисних рекомендацій тим, хто вирішив впоратися самостійно і затіяти прання вдома.

Спочатку, обов’язково треба вивернути вовняну річ навиворіт.

Вода повинна бути теплою 30° – 40°C градусів і при пранні, і при полосканні, так як при різкій зміні температури еластичність вовни пропадає.

Приготуйте спеціальний засіб або водний розчин гірчиці. Його готують наступним чином: візьміть 100 г сухої гірчиці і поступово додайте води, щоб вийшло по консистенції, як густе тісто. Покладіть в марлю і опустіть в таз або відро з гарячою водою. Дочекайтеся, коли вода охолоне до потрібної нам температури 30° – 40°C.

Прати шерсть з блакитним відтінком добре у воді з-під вареної картоплі, тим самим освіжити блакитний колір.

При віджимі не перекручуйте виріб, а лише злегка стискайте. Опісля розстеліть на махровому рушнику і загорніть рулетом, залиште в такому вигляді на кілька хвилин, щоб надлишки води вийшли.

Сушити вовняні речі треба в горизонтальному положенні, для цього розстеліть складене простирадло або іншу підходящу тканину на столі і акуратно розкладіть віджатий виріб. Залиште до повного висихання.

Ті ж правила дотримуються і при пранні мохеру або виробів з пуху.