додому Краса і здоров'я

Вчені: жирні кислоти Омега-3 допоможуть боротися з атеросклерозом

10

Шведські вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі з’ясували, що жирні кислоти Омега-3 зменшують атеросклероз. А значить, вони відіграють дуже важливу роль у запобіганні запальним процесам у кровоносних судинах.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Серцево-судинні захворювання є найчастішою причиною смерті у всьому світі, і особливо в розвинених країнах на кшталт Швеції. Атеросклероз відповідає за хронічне запалення кровоносних судин, зазвичай регулюється стоп-сигналами під назвою резольвіни. Вони вимикають запалення та стимулюють загоєння та відновлення тканин за допомогою особливого процесу. Резольвіни утворюються із жирних кислот Омега-3, зв’язуючись із рецептором GPR32 та активуючи його.

Шведські вчені виявили, що цей рецептор не регулюється при атеросклерозі, що говорить про порушення природних процесів загоєння в організмі. Це дуже важливе відкриття, оскільки воно може прокласти шлях до нових стратегій у лікуванні та профілактиці атеросклерозу за рахунок припинення запальних процесів у судинах, а також активації процесів загоєння. А цього можна досягти, наприклад, за допомогою жирних кислот Омега-3.

Дослідження показало, що передача сигналів через рецептор активно зупиняє запалення в кровоносних атеросклеротичних судинах і стимулює загоєння. Автори дослідження вивчили атеросклеротичні бляшки та створили нову експериментальну модель з більш вираженим рецептором GPR32. Він протидіяв атеросклерозу та запаленням у кровоносних судинах, а активуючі його резольвіни посилювали ефект.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяПоза для сну, яка вбиває хребет людини
наступна статтяДієтолог розвіяла міф про користь каші з молоком та м’яса з картоплею

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут