додому Краса і здоров'я

Стенокардія — небезпечний симптом високого холестерину

Стенокардія може виникнути як симптом звуження артерій, які забиваються холестерином.

Фото canva.com/gettyimages

Проблема високого холестерину пов’язана із накопиченням молекул жиру на стінках кровоносних артерій. Таке накопичення з часом викликає їхнє звуження, що підвищує для людини ризик інсульту та серцевого нападу.

Лікар Джефф Фостер розповів в інтерв’ю, що серйозною ознакою забивання холестерином артерій є стенокардія з характерним для неї різким болем у грудях.

«Коли коронарні артерії звужуються, це може спричинити стан нестабільної стенокардії чи гострого коронарного синдрому, що виникає у стані спокою чи вночі», — попередив експерт.

За словами фахівця, стенокардія може бути дуже небезпечним симптомом, що виникає незадовго до повного блокування артерії та розвитку серцевого нападу. Фостер уточнив, що спочатку людина може відчувати легкий біль у грудях (часто – з лівого боку та віддачею в руку, шию, щелепу). Потім біль посилюється, з’являється відчуття сильного тиску, виникають задишка, прискорене серцебиття, нудота, запаморочення, пітливість – всі ці ознаки кажуть, що потрібно терміново звертатися по медичну допомогу.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут