додому Вагітність і діти

Немовлята народжуються з мікропластиком всередині

Схоже, що людству потрібно замислитись про шкоду, яку ми завдаємо екології.

Image by Pexels from Pixabay

Аналізи калу немовлят виявили вражаючу кількість мікропластику в організмі. Добре відомо, що він зустрічається всюди, і ось тепер його знайшли і в дітях.

Людство вже знає про те, як сильно засмічена наша планета мікропластиком. Навіть останні залишки дикої та незайманої природи на кшталт крижаних рівнин Антарктиди і глибин океану на кшталт Маріанської западини вже містять мікропластик. Не доводиться дивуватися тому, що він потрапляє і в наш організм, а згодом виявляється в калі. Ймовірно, це пов’язано з тим, що ми вживаємо їжу з різних пластикових контейнерів.

Однак нове дослідження виявило щось зовсім шокуюче. У немовлят концентрація мікропластику в кишечнику набагато вища, ніж у дорослих, які живуть з ними в тому ж районі. Так, аналізи калу 6 однорічних немовлят в Нью-Йорку показали набагато більшу кількість мікропластику, ніж аналогічні аналізи у 10 дорослих осіб. А у новонароджених ці показники були дуже схожі на аналізи дорослих.

Але чому ж це пов’язано? Автори дослідження не дали конкретної відповіді на це питання, але висловили свої припущення. Цьому можуть сприяти не зовсім безпечні для дітей пластикові засоби для годування, пустушки, чашки-поїлки і численні пластикові іграшки, які немовлята так люблять жувати, коли у них ріжуться зубки. Це явище вимагає подальшого вивчення, адже впливу мікропластика на здоров’я немовлят може мати набагато серйозніші наслідки, ніж на організм дорослих людей.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут