додому Краса і здоров'я

Наскільки фізіотерапія ефективна при болях в спині – з’ясували експерти

211

Згідно з дослідженням, опублікованим на сторінках журналу BMJ, звичайна фізіотерапія при болях у попереку від легкого до помірного ступеня не є більш ефективною, ніж один сеанс консультації з фізіотерапевтом.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Фізіотерапевти Британської національної служби охорони здоров’я щороку лікують близько 1, 3 мільйона людей від болю в попереку, але доказів їх ефективності дуже мало. Міжнародні рекомендації різняться, але загалом рекомендують залишатися активними.

У дослідженні взяли участь 286 пацієнтів з болями в попереку тривалістю більше шести тижнів; 144 отримали терапію, а 142 отримали тільки консультацію. Рівень інвалідності вимірювали через два, шість та 12 місяців. Також оцінювалася передбачувана користь від лікування.

Пацієнти в терапевтичній групі частіше повідомляли про користь від лікування, але не було доказів довгострокового ефекту фізіотерапії. Не було різниці в показниках інвалідності між групами через 12 місяців.

“Звичайна фізіотерапія, мабуть, не більш ефективна, ніж один сеанс оцінки та консультації фізіотерапевта», — повідомляється на сторінках видання.

Проведення додаткових досліджень в даному напрямку зможе допомогти отримати більш точну інформацію з даного питання. Інформацією поділилося видання News-Medical.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар