додому Вагітність і діти

Наскільки важливий сон для вагітної жінки?

1785

За день ви витрачаєте велику кількість енергії, яка відновлюється за допомогою повноцінного сну. Сон – найкращий відпочинок для всього організму. У період сну відновлюються життєві сили, відпочиває нервова система. Не дарма кажуть, що ранок від вечора мудріший.

А повноцінний відпочинок для вагітної особливо потрібен. Тривалість сну вагітної жінки повинна бути близько дванадцяти годин на добу. Постійний недосип негативно впливає на фізичний і моральний стан, тим більше що навантаження у вагітної жінки і так достатньо. Недолік відпочинку провокує головний біль, змінюється колір обличчя, все це призводить до передчасного старіння.

Сон для вігітної

Сон для вагітної

Оскільки для вагітних хороший здоровий сон дуже важливий, потрібно знати, що ж йому сприяє.

По-перше, це відмова від їжі перед сном. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше 8 години вечора. Безпосередньо перед сном можна втамувати голод, з’ївши яблуко або банан, або випивши склянку кефіру.

Корисно також перед сном зробити невелику пішу прогулянку на свіжому повітрі. Потім прийняти теплу ванну, що також призводить до розслаблення і заспокоєння.

Гарному відпочинку сприяє зручне м’яке ліжко, спати краще на спині. Приміщення, в якому ви спите, має бути добре провітреним, бажано, щоб кватирка була відкрита. По можливості спіть без одягу, для повної свободи. У кімнаті має бути темно.

Не варто забувати, що найкращий сон до півночі, в цей час ви найбільш повноцінно відпочинете. Тому лягати треба раніше.

Намагайтеся звільнити голову від всіх думок. Можна зробити собі масаж обличчя. Розслабте напружені м’язи. Сповільніть дихання, зробіть глибокий вдих і видих. І засинайте спокійно.

Але іноді заснути, ніяк не виходить. Давайте подивимося, що може порушити здоровий сон.

Що викликає перебої зі сном?

Це, насамперед, важка їжа перед сном. Не варто також багато пити. Не сприяє здоровому сну і духота в приміщенні. Вмивання холодною водою швидше збуджує організм, а не заспокоює. Також як і тонізуючі напої, сигарети.

Незручний одяг стягує тіло, що теж заважає розслабленню. Якщо ви лягаєте після півночі, ви пропускаєте найкращі години для сну. Так пізно організму важко перелаштуватися.

Ще не варто читати перед сном, вести бурхливі розмови і обговорення. Краще заспокоїтися, залишити всі думки на завтра, тоді ви встанете вранці відпочившими, у відмінному настрої і готовими до нового дня.

Виконання цих простих правил допоможе вам зберегти своє здоров’я і хороший настрій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут