додому Краса і здоров'я

Лікар перерахував випадки, коли головний біль може бути небезпечним для життя

16

Головний біль іноді здатна сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров’ям, які можуть загрожувати навіть смертю, розповів доктор медичних наук, лікар-невролог Віктор Шахнович.

Image by Jerzy G?recki from Pixabay

За його словами, причиною цього можуть бути інсульт, транзиторна ішемічна атака (міні-інсульт), а також високий внутрішньочерепний тиск.

«Підвищення внутрішньочерепного тиску є результат порушення тонкого балансу між виробництвом ліквору (спинномозкової рідини) і його відтоком. Причин для підвищення ВЧД може бути багато: травми, пухлини, інфекційні захворювання, гідроцефалія, кисневе голодування, внутрішньомозкові крововиливи, звуження просвіту судин, що живлять головний мозок, кісти, аневризми і т.д.», — наводить слова лікаря Life.

Також причинами підвищеного ВЧД можуть бути стан шийного відділу хребта, сонних і хребетних артерій. З віком сонні артерії починають страждати від атеросклеротичних бляшок, а хребетні — від нестабільності шийних хребців.

Одним з основних ознак підвищеного ВЧД Шахнович назвав розпирає головний біль, що віддає в очі. Також можуть проявлятися запаморочення, слабкість, нудота і зниження артеріального тиску. При цьому через набряк зорового нерва може страждати гострота зору.

За словами фахівця, при виявленні у себе будь-якого з цих симптомів потрібно терміново звернутися до лікаря.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяДієтолог порадила діабетикам середземноморську дієту
наступна статтяЛікар пояснив, кому категорично не можна курити

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут