додому Краса і здоров'я

Кісткова мозоль: причини, лікування

Кісткова мозоль з’являється у вигляді незначного підшкірного ущільнення вище або нижче суглоба або в районі перелому кістки, якщо такий мав місце.

Кісткова мозоль є просто розростанням сполучної тканини, обволікаючої місце травми. Поступово нарощуючи її, організм самостійно відновлює пошкоджену ділянку, зміцнюючи її додатковими шарами хрящової тканини. Але при цьому дане потовщення може заважати нормальному функціонуванню суглобів, викликати дискомфорт від носіння одягу або взуття і доставляти інші незручності. Та й естетична сторона питання багатьох бентежить.

02-11-14-foto-poradnica600x400-1

Кісткова мозоль: причини появи

Нарощування хрящової тканини на певній ділянці з часом діагностується як цілком певне відхилення — кісткова мозоль. Причини її появи можуть бути різноманітними.

Перелом — головна причина утворення кісткової мозолі. Мозоль може утворюватися як навколо зрощеної кістки, так і між уламками — тоді вона служить додатковим з’єднанням ділянок, що зрощуються. При суміщенні уламків кістки після відкритого перелому між сегментами залишається зазор не більше 1 мм — там і починає формуватися кісткова мозоль, яка з часом виходить за межі зрощених кісток.

Сама по собі така мозоль є добрим знаком: перелом зрісся надійно, а регенеративні властивості організму дозволили закріпити ефект. Але з іншого боку, цей наріст може заважати рухатися і викликати дискомфорт, а значить вимагає зменшення або навіть видалення.

Ринопластика — один з факторів, що провокують ріст хрящової тканини. Під час даної процедури поступово сточується або повністю видаляється сегмент кістки на носі. Ринопластика стає необхідною при вродженій патології носової перегородки або інших ушкодженнях носа, отриманих при травмах. Навколо сточенної або видаленної частини виникає наріст з сполучних тканин — на носі утворюється кісткова мозоль, яка виглядає як невеликий горбик. Зрозуміло, далеко не всіх такі зміни в зовнішності влаштовують, а тому доводиться вдаватися до повторного втручання для її видалення.

Кісткова мозоль: лікування

Незважаючи на те, що кісткова мозоль не вважається небезпечною патологією, вона вимагає ретельного медичного спостереження. Розвиваючись, вона може пошкодити судини і м’язові тканини, обмежити рухливість суглобів. Іноді можуть виникати навіть сильні болі в тій ділянці, де розташувалася кісткова мозоль.

«Кісткова мозоль — неприємне, але цілком переборна явище, яке не становить небезпеки для життя і здоров’я, тому боятися її виникнення не варто. «

Лікування кісткової мозолі проводиться в кілька етапів.

Дотримання пацієнтом ощадливого режиму — обов’язкова умова зупинки зростання мозолі. На цей час протипоказані сильні фізичні навантаження, необхідно виключити заняття спортом, танцями, професійну діяльність, пов’язану з перевантаженнями. Необхідно уникати переохолодження і перегрівання ділянки.

Фізіотерапевтичні процедури повинні призначатися лікарем. Як правило, застосовується електрофорез і магнітна терапія пошкодженої ділянки. Найбільш ефектне відновлення з їх допомогою після переломів: вони стимулюють ріст кісткової тканини, яка повинна замінити хрящову, сполучну, з якої і складається мозоль.

Хірургічне втручання забезпечує повне усунення проблеми, але застосовується досить рідко, наприклад, у випадку, коли мозоль обмежує рухливість або заважає функціонуванню інших органів. Тоді надлишок сполучної тканини видаляються.

Корисні також будуть спиртові компреси, які допоможуть уповільнити зростання і навіть зменшити проблемну ділянку, яку займає кісткова мозоль. Народні засоби варто використовувати дуже обережно, прогрівати мозоль не рекомендується. Перед застосуванням обов’язково консультуйтеся з лікарем!